Спецпроєкти

Обираємо ноутбук для школяра: на що звернути увагу


Лептоп у 2020 році – така ж невід’ємна частина наповнення шкільного портфеля, як зошити, підручники, ручки та форма на фізкультуру. 

Ноутбук для дитини має бути зручним та швидким: щоб і експлейнер про рівняння почитати, і з репетитором позайматися, і науково-популярні відео на Youtube глянути. 

Розповідаємо, як обрати ноубтук для школяра і на що звертати увагу, шукаючи найоптимальнішу модель. 

Чи є в ньому легальна операційка

Часто буває так: купуєш ноутбук, задоволений приносиш його додому, вмикаєш, іііі… бачиш порожній екран. Адже багато ноутбуків продають без операційної системи.

Доводиться шукати, де її стягнути або купити,  мучитися зі встановленням, а потім платити за ліцензію, або ламати систему (останнє, до речі, – незаконно). 

Уже зі встановленою легальною оперативною системою продають ноутбуки MacBook Air. Щороку в червні керівники Apple виходять на сцену конференції Worldwide Developer Conference і розповідають, у чому операційна система macOS для MacBook стала краща. Маючи MacBook Air, усі ці оновлення ви отримуєте безкоштовно.

Чи є в ньому застосунки для розвитку та навчання 

Логічно, що в ноутбуку для навчання мають бути навчальні програми і такий софт, з яким можна створювати презентації, працювати з різними форматами документів та креативити.

У більшості ноутбуків нічого подібного немає, програми потрібно шукати та встановлювати самостійно, до того ж окремо платити за них. 

Компанія Apple сама розробляє софт для своїх гаджетів. Наприклад, текстовий редактор Pages знадобиться для підготовки есе чи письмових робіт, Numbers – для роботи з таблицями, Keynote – для створення презентацій. Усі ці програми є в MacBook Air. 

Екосистема Apple також має безкоштовні програми iMovie та GarageBand – для розвитку креативности та відкриття в собі нових талантів. У iMovie можна створювати короткі чи довгі відео, зняті на будь-яку камеру. А в GarageBand – записати свій перший трек. 

На гаджет можна встановити ще тисячі інших популярних програм, навіть оригінальні Microsoft 365 або Photoshop. 

Ще одна цікава фіча цього ноубтука – можливість працювати над документом кільком людям одночасно. Це знадобиться у випадку, коли потрібно групою підготувати презентацію з біології чи географії. 

 Чи синхронізується він з популярними месенджерами та застосунками

Колись головними програмами на комп’ютері були Word та Paint, тепер кожна просунута людина використовує десятки різних програм. Усе життя сконцентроване довкола ноубтука: у хмарах зберігають фотографії, у календарі можна вести розклад занять, у месенджерах просити вчителя надіслати домашнє завдання. 

Коли всі програми об’єднані в одну екосистему, це напрочуд зручно та дуже економить час. MacBook Air – це частина великої екосистеми для класної командної роботи. У FaceTime можна влаштовувати групові коли з однокласниками та друзями. У iMessage чатитися з викладачами та репетиторами. Спільно працювати над проєктами – в Pages, Keynote і Numbers. Своєю чергою у хмарному сховищі iCloud – зберігати домашку, а за допомогою AirDrop – швидко перекидати навчальні файли з гаджета на гаджет.

З’єднання ноутбука з телефоном теж вкрай важливе: починаєш читати параграф підручника в метро з телефона, дочитуєш на перерві з лептопа.

MacBook Air синхронізується з iPhone або iPad. Наприклад, можна зробити нотатку на iPhone і автоматично перекинути її на MacBook. 

Скільки він тримає заряд 

День сучасного школяра максимально насичений: уроки, гуртки, англійська, тренування з карате, потім на піцу з друзями. Постійні пошуки розеток на кожній локації просто бісять.  

Звичайні ноутбуки тримають заряд максимум 3-4 години. Якщо хочете більшого, зверніть увагу на MacBook Air. Він може працювати максимально продуктивно весь робочий день. З таким ноутбуком носити із собою підзарядку взагалі немає потреби.

Скільки пам’яті на жорсткому диску

Пам’ять вже не є таким важливим параметром, як раніше, адже в наш час мало хто зберігає на жорсткому диску колекцію відеофільмів. Навіть архів фотографій усе частіше тримають у «хмарах», а не на ноутбуці.

256 Гб місця буде цілком достатньо. Проте якщо ваша дитина планує зберігати багато музики, аудіокнижок, навчальні відео в хорошій якості та знімати фільми за мотивами шкільного життя, краще брати ноубтук, на якому 512 Гб місця. Так дитина ніколи не відчуватиме, що місце може закінчитися.

 

 

Скільки він важить 

Щоб дитина не тягала непідйомний наплічник, важливо, щоб її ноутбук був легкий. Вага деяких лептопів може сягати 3 кг, але оптимальна вага гаджета для дитини – до 1,5 кг. MacBook Air у цьому плані ідеально підходить – він важить лише 1,29 кг.

Наскільки він безпечний 

Безпека – базова опція, необхідна ноутбуку, якою буде користуватися ваша дитина. 

Аспекти тут два. По-перше, важливо, щоб ноутбук складно було зламати – щоб фотографії та переписка вашої дитини не потрапила в мережу без її бажання. По-друге, важливо захистити дитину від небезпечного контенту. 

Операційна система macOS у цьому плані – одна з найбезпечніших. Apple постійно удосконалює її, щорічно випускаючи масивні оновлення безпеки. 

Усі програми в магазині Mac App Store проходять перевірку, тож небезпечний контент дитині завантажити не вдастся. Ба більше: система попередить, якщо буде спроба встановити підозрілу програму.

Ще у MacBook Air є сенсор відбитка пальця Touch ID, який надійно сховає приватні дані. А якщо переймаєтеся, що дитина може десь забути або загубити ноутбук, активуйте програму «Локатор», яка може відстежувати місцезнаходження гаджета.

У macOS є проста і зрозуміла система батьківського контролю. У ній можна обрати, які програми дитина запускатиме, які сайти відвідуватиме, скільки часу і коли сидітиме за комп’ютером. Окрім того, віднедавна в MacBook Air з’явилася функція «Екранний час», яка показує, скільки часу щотижня дитина проводить за пристроєм і в яких застосунках. 

 

Тільки до 13 вересня встигніть придбати MacBook Air з вигодою 3000 грн в офіційних реселерів Apple:

iOn      Citrus   Allo     Comfy    Rozetka

Eldorado   Moyo  Foxtrot    KTC

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐