Спецпроєкти

Експеримент. У Нідерландах дівчині вперше дозволили виступати за чоловічий футбольний клуб


У Нідерландах прийняли революційне рішення для футболу: керівництво Королівського футбольного союзу (KNVB)  дозволило 19-річній футболістці Еллен Фоккема грати за чоловічу команду. Про це йдеться на сайті Футбольного союзу Нідерландів (KNVB).

У Нідерландах хлопці та дівчата можуть грати у змішаний футбол до 19 років. Після цього хлопці переходять в категорію А, а дівчата змушені залишатися в категорії В або грати в жіночій команді. Еллен Фоккема стала першою дівчиною, якій дозволили грати в чоловічій команді в категорії А і після 19-річчя.

Дівчина представлятиме аматорський клуб «Фоарут» в четвертому дивізіоні країни в задля експерименту в сезоні 2020/21.

У федерації зауважують, що якщо такий «експеримент» завершиться вдало, то гендерний поділ команд приберуть і жінки зможуть змагатися разом із чоловіками на постійній основі.

Еллен виступала за «Фоарут» з п’ятирічного віку. Вона в захваті від рішення. «Це фантастично, що я можу продовжувати грати з цією командою», – сказала Еллен. – Я грала з цими хлопцями з п’яти років, і мені було б шкода, якби я не змогла бути з ними в наступному сезоні. Це великий виклик, але я дуже чекаю цього. Я запитала у клубу, чи можна мені продовжувати грати тут, і ми разом відправили запит у KNVB. Мої партнери по команді також дуже раді, що я можу залишитися. Не знаю, як все мине, але я дуже щаслива бути частиною цього експерименту».

За словами Арт Лангелера, директора з розвитку футболу у KNVB, футбольна асоціація отримує щонайменше один запит на рік з проханням про те, щоб жінка могла грати у  чоловічій команді. «KNVB виступає за різноманітність та рівність, і ми вважаємо, що у футболі має бути місце для всіх», – зазначив Лангелер.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь