Спецпроєкти

120 німцям протягом 3 років щомісяця платитимуть 1200 євро. Навіщо і що це дасть?


У Німеччині стартувало довгострокове дослідження безумовного (гарантованого) базового доходу.

Німецький інститут економічних досліджень та асоціація Mein Grundeinkommen («Мій базовий дохід») в межах експерименту наберуть 120 добровольців, які будуть отримувати по 1200 євро щомісяця три роки просто так. Одна з цілей дослідження – з’ясувати, чи роблять такі виплати людей стійкішими до криз та чи покращують інтеграцію в суспільство.

За його підсумками, дослідники хочуть дізнатися, як безумовний базовий дохід впливає на людей у тривалій перспективі і як змінює суспільство.

«Ми хочемо дізнатися, як це впливає на поведінку людини і стосунки, чи може базовий дохід допомогти впоратися з поточними викликами, що їх переживає наше суспільство», – зазначив Мікаель Бохмейер, засновник асоціації Mein Grundeinkommen.

Розмір виплат встановили, беручи до уваги поріг бідности. Бюджет зібрали за рахунок приватних пожертв.

Прийом заявок на участь в експерименті стартував 18 серпня. У ході експерименту учасники заповнюватимуть анкети про їхнє життя, роботу і емоційний стан, щоб зрозуміти, як на них впливає базовий дохід.

Ці показники будуть порівнювати зі стилем життя і звичками 1380 людей, які не отримують жодних виплат.

Що кажуть прихильники експерименту та його противники?

Прихильники виплат вважають, що базовий дохід знизить нерівність у доходах і поліпшить добробут людей, забезпечивши їм більше фінансової впевнености. Вони також думають, що учасники експерименту і далі працюватимуть, та стануть більш творчими і щедрими.

Противники, навпаки, вважають, що люди, які отримують безумовний базовий дохід, перестануть працювати, будуть лежати на дивані, їсти фастфуд і дивитися відео.

Організатори сподіваються, що німецький експеримент дозволить замінити ці стереотипи реальними даними.

Це не перший експеримент з безумовним базовим доходом в Німеччині. У 2015 році організація Mein Grundeinkommen ( «Мій базовий дохід») вже проводила схожу програму. Тоді 26 німцям протягом року платили по тисячі євро, щоб з’ясувати, чи будуть вони працювати. За підсумками експерименту дослідники дійшли висновку, що люди не припиняють працювати,  але починають відчувати себе краще.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь