Спецпроєкти

Дослідження. Наскільки збільшився робочий день під час карантину і з чим це пов’язано?


Аналітики виявили, що за час пандемії тривалість робочого дня в середньому по світу збільшилася на 48,5 хвилин. Збільшення робочого дня відбулось через витрату часу на онлайн-наради та листування у неробочі години.

Про це свідчить дослідження американського національного бюро економічних досліджень.

Спеціалісти вивчили поведінку 3,1 млн людей у 21 000 компаній у 16 містах Північної Америки, Європи та Близького Сходу протягом восьми тижнів до і восьми тижнів після введення обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу.

Вони зібрали та вивчили дані про кількість відправлених працівниками листів і проведених ними зустрічей. З’ясувалося, що після переходу на віддалену роботу люди стали проводити на 12,9% більше робочих зустрічей та нарад. Зросла й кількість учасників кожної наради – на 13,5%.

Водночас тривалість зустрічей скоротилася під час карантину на 20%, а кількість відправлених листів колегам на день збільшилася в 1,4 рази.

Автори зауважують, що в деяких містах, таких як Лос-Анджелес і Чикаго, середня тривалість робочого дня повернулася на докарантинний рівень. Однак у Нью-Йорку, Сан-Хосе і в більшій частині Європи робочі дні залишалися довшими аж до травня.

Зараз компанії вивчають вплив віддаленої роботи на продуктивність працівника, його моральний стан та інші аспекти.

«Є великі сумніви в тому, що звичайні правила роботи повернуться в найближчому майбутньому», –заявив один з авторів дослідження, професор Гарвардської школи Джефф Польцер.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь