Спецпроєкти

Університет у Німеччині платитиме студентам, щоб ті нічого не робили


Гамбурзький університет образотворчих мистецтв розігрує  три гранти за неробство по 1600 євро. Їх отримають лише ті кандидати, які зможуть довести, що серйозно налаштовані нічого не робити.

Це буде якесь заняття, від якого вони утримаються на певний час. Термін бездіяльности залежить від кандидата.

Щоб взяти участь, кандидатам потрібно переконати журі, що саме їхня сфера «активного байдикування» важливіша за інших.

Для цього їм потрібно заповнити анкету та відповісти на чотири запитання:

  • Що ви не хочете робити?
  • Скільки часу ви не хочете це робити?
  • Чому важливо не займатися цією справою?
  • Чому ви той кандидат, який нам потрібен?

«Нічого не робити не так вже й легко», – зазначив автор ініціативи Фрідріх фон Боррис. – Ми хочемо зосередитися на активній формі байдикування. Якщо ви пообіцяєте взагалі не рухатися протягом тижня, це буде вражаюче. Якщо ви ставите собі за мету не рухатися і не думати, ще краще».

За словами Фрідріха фон Борриса, ця стипендіальна програма – не жарт, а експеримент із серйозними цілями – перевернути з ніг на голову суспільство, побудоване навколо перемог і досягнень. Воно дослідить взаємозв’язок між бажанням стабільности та матеріального успіху.

Грант учасникам виділять у середині січня, коли відібрані кандидати представлять звіти про свої результати, навіть якщо їхня спроба бездіяльности не була успішною.

На основі експерименту в університеті організують виставку «Школа незначности: на шляху до кращого життя», де буде розглянуто питання «Від чого можна утриматися, щоб людина зменшила свій негативний вплив на інших?».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь