Спецпроєкти

Вийти за хлібом і втекти на рік до Антарктиди: оголошено набір у 26 Українську антарктичну експедицію. Як потрапити?


Сьогодні, 28 вересня, Національний антарктичний науковий центр оголосив конкурс з відбору команди 26-ї Української антарктичної експедиції.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

«Переможці проводитимуть наукові дослідження та забезпечуватимуть життєдіяльність станції “Академік Вернадський” в Антарктиді з весни 2021-го до весни 2022-го року. Документи приймають до 12 жовтня 2020 року. Традиційно до 26-ї УАЕ відбиратимуть 12 учасників. Крім 7 науковців, які працюватимуть у сфері досліджень геологічних та геофізичних наук, фізичних наук та науки про життя, у експедицію також шукають лікаря, кухаря, дизеліста-електрика, системного механіка та системного адміністратора зв’язку», – йдеться в повідомленні на сайті Міносвіти.

Через пандемію COVID-19 під час відбору майбутніх полярників та полярниць особлива увага приділятиметься фізичному та психологічному здоров’ю кандидатів.

Загалом відбір відбуватиметься у 4 етапи:

  • подання документів на розгляд – до 12 жовтня 2020 р. включно;
  • подання додаткових документів у разі проходження попереднього відбору – до 26 жовтня 2020 р. включно;
  • фахова співбесіда, медична комісія та психологічне тестування;
  • колективний тренінг для тих, хто попередньо пройде відбір до експедиції.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, що складається з учених і технічного персоналу. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.

Раніше ми розповідали, що в Національному антарктичному науковому центрі України повідомили – на станції «Академік Вернадський» вперше народилося тюленя.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь