Спецпроєкти

Світові літературні новинки 2020: оголошено шортліст Букерівської премії. Хто туди увійшов?


Організатори Букерівської премії 2020 року оголосили шортліст із 6 художніх творів. Презентація відібраних книжок відбулася на сторінках Букерівскої премії у Facebook та YouTube, сам перелік опублікували на сайті премії.

На премію претендувало 162 книжки. Проте до кінцевого списку ввійшли такі твори:

  1. Даян Кук (США), «Нова пустеля» (Oneworld Publications)
  2. Цици Дангарембга (Зімбабве), «Це скорботне тіло» (Faber & Faber)
  3. Авни Доши (США), «Burnt Sugar» (Хеміш Гамільтон, Penguin Random House)
  4. Мааза Менгісте (Эфіопія / США), «Король тіней» (Canongate Books)
  5. Дуглас Стюарт (Шотландія / США), «Шуггі Бейн» (Picador, Pan Macmillan)
  6. Брендон Тейлор (США), «Справжнє життя» (Originals, Daunt Books Publishing)

«Журі прочитало всі 162 книжки, багато з яких містять важливі, іноді, на диво, схожі і пророчі думки. Найкращі романи часто готують наше суспільство до цінних розмов не тільки про кривди і проблеми світу: зміну клімату, меншини, старість, расизм або революцію, коли це необхідно, але також і про те яке прекрасне внутрішнє життя розуму, уяви і духу, попри обставини. Шорт-лист із шести авторів складений, голоси і персонажі знайшли відгук у всіх нас, хоча вони дуже різні. Ми раді допомогти поширити ці хроніки творчого людства серед світової авдиторії», – заявила редакторка, літературна критикиня та голова журі цьогорічної премії Маргарет Басбі.

Про те, хто стане переможцем Букерівської премії 2020, ми дізнаємося за два місяці – 17 листопада результати оголосять онлайн.

Букерівська премія – всесвітня літературна нагорода, яку вручають авторам книжок, які вражають найбільше. Організатори повідомляють, що спробувати свої сили у відборі може будь-хто: не важливо, якої ти національности та в якій країні проживаєш, основна вимога – писати англійською та публікувати твір у видавництвах Великої Британії або Ірландії.

Раніше ми повідомляли, що книгарня «Є» планує збільшити кількість російськомовної літератури у своїй мережі. Про це представники книгарні написали у сторінці на Фейсбуці.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь