Спецпроєкти

Опитування: скільки українців прихильники безкоштовної медицини?

Розповідаємо, який відсоток українців підтримує цілком безкоштовну медицину і задоволений проведенням медичної реформи у країні. Результати відповідного опитування надала Соціологічна група Рейтинг

Кого опитували: Населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність в обох хвилях по 2000 респондентів. 

І які результати: За даними дослідження, тільки 33% підтримують цілком безоплатну медицину. 60% – за частково платну і 5% – за платну взагалі. Серед прихильників безкоштовного надання медичних коштів – старше покоління, люди з низьким прибутком і сільські мешканці.

Також відомо, що більшість українців – 64% – не задоволені проведенням медичної реформи. Майже кожен п’ятий має протилежну думку, і ще 13% взагалі нічого не знають про реформу. 60% вважають – реформу потрібно продовжувати, та із суттєвими змінами. Чверть опитаних впевнені, що її взагалі потрібно скасувати.

І ще трішки про добровільне хабарництво: за останній рік майже п’ята частина респондентів робила подарунки лікарям (алкоголь, цукерки, квитки на концерт) чи вносили пожертви за лікування. 30% нічого не дарували, а всі інші за останній рік не відвідували лікарів взагалі. 

Раніше ми розповідали, скільки зараз людей живе в Україні і як змінилася кількість безробітних українців під час карантину.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь