Спецпроєкти

Українське кіно про депортацію кримців отримало престижну нагороду в Туреччині


Фільм «1944. Депортація» про трагедію кримськотатарського народу здобув головну премію на міжнародному кінофестивалі в Туреччині.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

«Пишаюсь людьми, які “оживили” історію мого народу у спогадах прекрасних та сильних людей, що пережили депортацію. Фільм “1944. Депортація” отримав головну премію на міжнародному фестивалі кіно в Туреччині Antakya 8th International Film Festival в секції міжнародних документальних фільмів», – написала вона.

Режисерами фільму є Фатіма Осман і Юнус Паша, а прем’єра фільму відбулася в Києві 18 травня 2019 року.

«Героями фільму сталі ті, хто засвідчив найбільшу трагедію мого народу – депортацію, яка забрала життя половини кримських татар, що жили в Криму та яких по-звірячому вивезли в середню Азії в нелюдських умовах.  Двоє героїв – Садик агьа та Фетіє ханум – вже залишили цей світ. Їхня пам’ять живе в нас через цей фільм!», — зазначила Джапарова.

Раніше ми повідомляли, що за інформацією Держкіно, загальна кількість назв фільмів у кінопрокаті та число фільмокопій, знятих, дубльованих, озвучених або субтитрованих українською мовою у 2019 році становила 523, а у 2020 році, станом на 1 жовтня, – 286.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь