Спецпроєкти

Пляшечки для годування немовлят виділяють мільйони частинок мікропластику на день. Малюки все це їдять


Науковці з Трініті-коледжу в Дубліні дійшли висновку, що немовлята щодня споживають декілька мільйонів мікрочастинок пластика, які збираються в пляшечках для годування.

Про це повідомляє The Guardian.

Попри таку знахідку, вчені не не закликають відмовлятися від пластикового посуду, оскільки науці поки достеменно не відомо, чи шкідливий мікропластік для людини.

Проте такі результати дослідження здивували науковців: цифри, які вони отримали, виявилися значно вищі, ніж вони думали.

«Торішнє дослідження ВООЗ показало, що людина в середньому споживає від 300 до 600 мікрочастинок пластику в день. У нас же середні цифри виявилися набагато вищими – мільйон чи навіть декілька мільйонів», – розповів співавтор дослідження, професор хімії Джон Боланд.

Ці частинки утворюються, зокрема, під час високотемпературної стерилізації посуду.

Із чого все почалося?

Одного дня дослідники помітили, що в лабораторії часто забиваються фільтри приладів. Згодом виявилося, що винуватцем був мікропластик з поліпропіленового посуду. Тоді науковці вирішили перевірити дитячі пляшечки, вироблені з того ж самого матеріалу. Для експерименту вони стерилізували 10 пластикових пляшок. Діяли відповідно до рекомендацій ВООЗ: потримали кожну посудину п’ять хвилин у воді, розігрітій до 95 градусів Цельсія, просушили на повітрі, а потім залили суміш з кип’яченою водою.

Цю рідину потім і дослідили під мікроскопом. Виявилося, що в ній міститься близько чотирьох мільйонів мікрочастинок пластику на літр. Потім вони глянули, скільки молока з таких пляшок споживають у день немовлята з різних країн і дійшли висновку, що разом з молоком немовлята випивають упродовж дня до трьох мільйонів часток мікропластику.

Сам Джон Боланд не може точно сказати, якої шкоди завдає мікропластик організму. Є припущення, що ці частинки – джерело токсичних речовин, небезпечних для організму, проте науково це не доведено. Однак сам дослідник про всяк випадок викинув з дому весь пластиковий посуд.

Водночас тим, хто не готовий викидати весь пластиковий посуд з кухні, радять ретельніше його промивати.

Раніше ми розповідали, що на дні Світового океану може бути у 30 разів більше пластику, ніж на поверхні. Проте на суші все одно більше сміття, ніж у світових водах.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь