Спецпроєкти

В Україні скасували обов’язкові книги відгуків. Куди скаржитися, якщо не влаштовує сервіс?


Минулого тижня офіційно набув чинности наказ Міністерства економіки, який скасовує обов’язкове ведення Книги відгуків і пропозицій. У Міністерстві повідомляють, що споживачі можуть використовувати сучасні цифрові засоби комунікації з підприємцями замість скасованих книг.

Про це йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Міністерства.

«Так, можна залишати свої відгуки через “гарячу лінію”, електронне та класичне листування чи соціальні мережі. Крім того, сьогодні споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді. У територіальних органах Держпродспоживслужби та в багатьох місцевих держадміністраціях створені та функціонують консультаційно-інформаційні служби, де споживачі можуть отримати інформацію та допомогу по захисту своїх прав», – розповідають у Міністерстві.

Така практика, за словами фахівців, відповідає європейським і світовим стандартам і зможе налагодити правильну комунікацію між бізнесом і споживачем. Практику ведення книг скарг і пропозицій у відомстві назвали застарілою і неефективною.

«До цього підприємці були змушені витрачати час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування. У рік такі витрати сягали понад 44 млн гривень. У цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Варто зауважити, що наявність Книги не гарантувало розв’язання проблемних питань, які виникали у покупців», – йдеться в повідомленні.

?Мінекономіки замінило паперову Книгу відгуків та пропозицій на сучасні цифрові інструменти захисту прав…

Опубліковано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Вівторок, 6 жовтня 2020 р.

Раніше ми розповідали, що понад 80 мільйонерів із США і Європи написали відкритий лист під назвою «Мільйонери для людства» (Millionaires for Humanity), в якому закликали уряди країн підвищити податки для заможних людей, що сприятиме якнайшвидшому відновленню світової економіки, яка постраждала через пандемію COVID-19.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь