Спецпроєкти

Дослідження: як нудизм впливає на сприйняття свого тіла


Психолог Кеон Уест з Лондонського університету визначив, що нудизм допомагає поліпшити «образ тіла». Тобто оголення покращує сприйняття людиною естетики і сексуальної привабливости власного тіла.

Висновок ученого ґрунтується на експерименті, результати якого він опублікував у статті для The Journal of Sex Research.

Для експерименту Уест організував невелику вечірку, у якій взяли участь 51 доброволець: 27 чоловіків і 24 жінок. Волонтерів розділили на групи і розвели по двох кімнатах: в одній відбувалася тусовка в одязі, а в другій – без. Особливих завдань перед волонтерами не ставили: потрібно пройти опитування щодо образу власного тіла, а потім – в одязі або без поспілкуватися 45 хвилин з іншими гостями, після чого знову заповнити опитувальник. Далі вчений порівняв відповіді людей до і після заходу.

Як виявилося, ті, хто перебував у кімнаті нудистів, згодом давали своєму тілу вищі оцінки. Учасники ж контрольної групи, які сиділи в сусідній кімнаті, таких змін не відчули: їхні відповіді в опитуваннях були однакові до і після вечірки.

Дослідник передбачає, що спілкування з іншими людьми в оголеному вигляді допомогло учасникам експерименту менше перейматися недосконалостями власної зовнішности. За його словами, така практика допомагає знизити занепокоєння і не тривожитися про те, що інші люди подумають про наше тіло.

Раніше ми розповідали, що команда ізраїльських дослідників з Тель-Авівського університету припустила, що заняття сексом позитивно впливає на людей, які мали серцевий напад.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь