Спецпроєкти

Рейтинг: яке місце за впливовістю посідає український паспорт серед світових документів


Україна посіла 11 місце у світі серед країн, куди її паспорт дає змогу отримати безвізовий доступ.

Це одна з найкращих позицій рейтингу на порталі Global Passport Power Rank 2020.

Безвізовий доступ гарантовано українцям у 70 країн світу, в 41 вони мають право отримати візу після прибуття. Для поїздок у 87 країн громадяни нашої країни повинні оформити візу заздалегідь.

На першому місці – Нова Зеландія. З паспортом цієї країни можна подорожувати до 86 країн світу без візи. Друге місце поділили Німеччина, Австрія, Люксембург, Швейцарія, Ірландія, Японія, Південна Корея та Австралія. На третьому – Швеція, Бельгія, Франція, Фінляндія, Італія та Іспанія.

Укладачі індексу наголосили на тому, як вплинула пандемія COVID-19 на рейтинг, відзначивши, зокрема, що США опинилися на 21 місці рейтингу, хоча раніше американці могли без візи подорожувати до 80 країн, а Японія також посунулася з першого місця.

«Дані чітко свідчать: через тимчасові заборони на подорожі та візові обмеження, багато країн, які раніше мали потужні паспорти, тепер перебувають внизу рейтингу», – кажуть укладачі.

Росія посідає 24-те місце, адже 112 країн вимагають від росіян отримати візу перед прибуттям. На останньому місці в рейтингу паспортів – Афганістан та Ірак. Власники паспортів цих країн можуть без візи подорожувати лише до 31 країни.

Раніше ми повідомляли, що журнал «Фокус» опублікував щорічний рейтинг комфортности українських міст. Редакція журналу оцінила рівень життя у 22 українських обласних центрах, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також Севастополя і адміністративного центру Криму –  Сімферополя.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь