Спецпроєкти

Дистанційка по-українськи: кого шукають вітчизняні роботодавці в умовах карантину та скільки готові платити


Карантин диктує свої умови організації та пошуку роботи. Усе більше світових та українських компаній переводять співробітників на дистанційну роботу. Це і не дивно: за допомогою такого формату роботодавці можуть «вбити» одразу кілька «зайців»: по-перше, звісно, це безпека співробітників та самих топ-менеджерів компанії, по-друге, економія ресурсів (опалення, вода, офісні прилади, кава та чай тощо), по-третє, економія часу, адже на дорогу до офісу його витрачати не доводиться.

Тому попит на дистанційних співробітників зріс, як і запит самих шукачів роботи на такі вакансії. Фахівці «OLX Робота» проаналізували ринок пошуку працівників у третьому кварталі 2020 року. Розповідаємо найцікавіші висновки з дослідження.

Декілька цікавих фактів

  • Від другого до третього кварталу 2020 року (з квітня–червня по липень-вересень) кількість вакансій для офісної роботи зросла на 32%.
  • Вакансій для дистанційної роботи стало на 22% більше. Водночас пошукачі цікавляться нею втричі активніше: на одне оголошення відгукуються в середньому 13 осіб. Для «класичної» зайнятости цей показник трохи менший, ніж 5.
  • До того ж для охочих працювати дистанційно в липні–вересні зарплати були на 9% вищі: в середньому 12 000 грн на місяць. У попередньому кварталі роботодавці пропонували навіть трохи більше – приблизно 12 500 грн. А середній дохід офісної зайнятости вже пів року стабільно становить 11 000 грн.

П’ять найкращих категорій для дистанційної роботи

Найактивніші в пошуку роботи – студенти та молоді люди на старті кар’єри. На одну пропозицію працевлаштуватися дистанційно в категорії «Початок кар’єри/Студенти» відгукується в середньому 21 пошукач. До речі, найчастіше роботодавці шукають саме молодь – у третьому кварталі вони активізувалися та почали охочіше розміщувати вакансії для початківців. Оголошень було 1,8 тис., що на 24% більше, ніж у квітні–червні. Рівень доходу молоді не змінився — їм готові платити ті ж 12 500 грн.

На другому місці за кількістю вакансій для роботи вдома — галузь торгівлі та продажів: 1,2 тис. оголошень у третьому кварталі. У другому пропозицій було на 34% менше – 900. Водночас кожною вакансією цікавилися в середньому 13 пошукачів. Роботодавці озвучували зарплату в розмірі 11 500 грн.

Галузь маркетингу та реклами також продовжує розвиватися в режимі дистанційної роботи – з липня по вересень тут розмістили 630 вакансій: на 12% більше, ніж у другому кварталі 2020-го. Зросли й зарплати на 5%: зараз роботодавці готові платити в середньому 10 000 грн на місяць. Галузь дуже приваблива для пошукачів: на одну пропозицію відгукувалися в середньому 20 осіб.

Можливість знайти дистанційну роботу є і в транспортно-логістичній галузі, наприклад, диспетчером. У цій категорії зарплати підвищили на 7%, або 1 000 грн: у липні-вересні можна було отримувати в середньому 16 000 грн на місяць. Кількість вакансій зросла на 58% – до 330 за квартал.

П’ятірку найпопулярніших серед роботодавців категорій для дистанційної зайнятости закриває IT та телекомунікації. У третьому кварталі там розмістили 230 вакансій, на кожну відгукнулися в середньому 15 пошукачів. За роботу у світі діджитал готові платити приблизно 16 800 грн на місяць – стільки ж, як і у квітні та червні.

П’ять найпопулярніших дистанційних вакансій

За даними аналітики OLX Робота, найчастіше на віддалену роботу шукають офіс-менеджерів: за третій квартал охочі отримати посаду могли вибрати місце роботи серед 600 вакансій. Платити їм готові в середньому 11 500 грн.

На другому місці менеджер інстаграм-сторінки – 370 пропозицій за липень–серпень 2020-го. Зараз їм обіцяють 18 000 грн — на 20% більше, ніж у другому кварталі.

Працювати дистанційно запрошують менеджерів з продажів, які можуть отримувати 12 500 грн на місяць. У третьому кварталі для них було 360 вакансій.

Облаштувати робоче місце вдома можуть і оператори call-центру, вибравши привабливу пропозицію серед 300 варіантів. Зарплати в цих співробітників виросли ні багато ні мало на 67%: якщо в другому кварталі їм обіцяли 7 500 грн, то в третьому вже 12 500 грн.

П’ятірку віддалених вакансій закривають адміністратори, яким готові були платити в середньому 15 000 грн на місяць – на 7% більше, ніж у квітні–червні. За 3 місяці роботодавці розмістили майже 290 пропозицій.

Раніше ми розповідали, що у 2018 році оглядач Harvard Business Review Дорі Кларк вирішив провести дослідження своєї продуктивности. Він почав записувати абсолютно все, що робить, та фіксувати витрачений час. Про те, що з цього вийшло, читайте тут.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь