Спецпроєкти

А що скаже лікар? Стоматолог про вініри, імпланти та брекети


Зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі, чи це вигадка? Ходити до стоматолога, коли з’явиться причина, чи достатньо і щопів року? Імпланти чи вініри? А як бути, якщо потрібні брекети? 

Так багато питань стосовно догляду за ротовою порожниною і так мало відповідей… Хоча ні, в інтернеті відповідей багато, але чи варто їм вірити? Адже всесвітня мережа переповнена хибною інформацією та мітами, тож перше, із чого потрібно починати лікування, – консультація стоматолога. 

Ми попросили головного лікаря стоматологічного центру «Євродентал» Тараса Златковського прокоментувати 5 найпопулярніших тверджень про стоматологію.

Тарас Златковський

Головний лікар стоматологічної клініки «Євродентал», досвідчений ортопед, стоматолог-хірург та спеціаліст у галузі протезування із 17-річним стажем.

 

Спростовуємо міти

Чистити зуби потрібно протягом десяти хвилин

Чистити зуби потрібно протягом 2-3 хв. Це доволі відомий факт. 

Чому не потрібно чистити зуби 10 хвилин? Ротову порожнину можна умовно поділити на чотири зони: верхні правий та лівий сегменти та нижні правий та лівий сегменти. Щоб очистити кожен сегмент, цілком достатньо 30 секунд. Ба більше, занадто інтенсивний догляд може нашкодити. Згадайте відому приказку «Вода камінь точить». Так само і наші зуби. Якщо чистити їх занадто довго або занадто сильно давити зубною щіткою, вони зітруться, і тоді доведеться не просто перекривати зубну емаль, а й ставити коронки чи вініри. 

Єдине, коли зуби потрібно чистити більше ніж 2 хвилин, – якщо ви носите брекети. Для чищення зубів з брекетами є безліч девайсів: звичайна щітка, щітка для брекетів, декілька видів брашів, іригаторів, зубна нитка. Знадобиться чимало часу, щоб всі їх використати, а тому період чистки зубів може займати до 7 хвилин.

Вініри – це занадто дорого

Діапазон цін на вініри доволі великий. На їхню вартість впливає матеріал (композит або різні типи кераміки), кваліфікації стоматолога та техніка, який виготовляє самі пластини, їх асистентів, а також довговічність вінірів. Якщо поставити їх правильно, вони будуть служити понад 10-15 років. 

Зазвичай вартість вінірів варіюється від 8 до 12 тисяч гривень. На перший погляд, ціни можуть здаватись надто високими, але сюди входять самі вініри, робота техніка та стоматолога, гарантія. До того ж це чудова ціна для речей, які можуть змінити життя. Людина краще почувається, коли має хороший вигляд. Я неодноразово це помічав.

Робити відбілювання у клініці – це боляче

Якщо відбілювання роблять неякісними засобами, процедура дійсно може бути болісною. Однак під наглядом досвідченого лікаря відбілювання зубів мине безболісно, а результату вистачить щонайменше на 1,5 роки. Єдине, що може спричинити дискомфорт після процедури, – підвищена чутливість. Проте за 2-3 дні вона повертається в норму, а зуби залишаються білі.

Також після відбілювання призначають так звану білу дієту – з раціону потрібно виключити яскраві сильно забарвлені продукти та напої (кава, чай, кола, морква, буряк, перець), кислі продукти та солодке.

Ставити брекети потрібно було в дитинстві 

Починати лікування прикусу потрібно з дитинства – це правда. Маленьких дітей, у яких щойно прорізалися зуби, бажано відразу вести до ортодонта. Він скаже, чи нормально розвивається щелепа та чи є якісь проблеми з розвитком щелепного апарату. Загалом лікар має оглядати щелепу малюка ще в роддомі. Якщо вуздечка закоротка, її можуть перерізати навіть одразу після народження – і це вже перші кроки до того, щоб не викривити прикус. 

У віці 4-5 років дитину зазвичай вперше ведуть до стоматолога. Саме в цей період бажано перевіряти стан щелепи. У разі виникнення проблем з прикусом лікар може назначити фізіологічні процедури – так можна уникнути значних проблем у дорослому віці. При формуванні постійного прикусу назначають капу або навіть дитячі брекети. Їх надягають на останні зуби та на чотири передніх, щоб виправити незначні проблеми. 

Звичні для нас брекет-системи краще працюють уже в підлітковому або дорослому віці. І поставити брекети можна будь-коли – у 20 чи в 50. Кістки – не каміння, зуби можуть однаково переміщатися, скільки б років вам не було. Ставити брекети в дорослому віці – абсолютно нормальна практика.  

Зубні імпланти спричиняють дискомфорт

Розвиток сучасної імплантації почався ще у 50-х роках минулого століття. Тоді професор Пер-Інгвар Бранемарк помітив, що кістяна тканина живих організмів може прикріплюватися до титану.

Після багатьох етапів клінічних випробувань у 80-х роках минулого століття імпланти почали використовувати у стоматології. Тоді ж лікарі вивели декілька серйозних правил протезування і склали їх у протокол. Якщо дотримуватися цих правил, імпланти не можуть спричиняти дискомфорт, а навпаки – повернуть функціональність та естетику ротової порожнини. 

Встановлення імплантів відбувається під анестезією. Єдине, що може відчувати пацієнт, – якусь механічну роботу над зубами. Загалом поставити імплант часто навіть легше, ніж вирвати зуб. Після процедури обов’язково прописують антибіотики та протизапальні препарати. Їх потрібно пити 5-7 днів. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, процес реабілітації мине абсолютно безболісно.

У процесі користування імплантом ніякого дискомфорту не виникає, він сприймається як власний зуб, такий ж міцний та функціональний. Правильно поставлений імплант може простояти десятки років. 

У лікуванні ротової порожнини не варто довіряти різним мітам та здогадкам. Краще одразу піти до спеціаліста та поставити йому всі питання, що турбують. Так ви не тільки збережете власний час, а й зможете довго та безболісно користуватися всіма перевагами здорових зубів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь