Спецпроєкти

«Книга легендарних вечірок України»: історії зародження, формування та розвитку клубного руху


У 2017 році Київ увійшов до десятки найкращих міст для рейв-туризму. Такий рейтинг склало медіа про електронну музику Electronic Beats. Це є доказом того, що українські виконавці голосно та зухвало заходять на європейську електронну сцену, а наші вечірки варті того, щоб їхати на них з будь-якого куточка планети.

Клубна культура в Україні зародилася не вчора і навіть не кілька років тому. Упродовж щонайменше тридцяти років Україна час від часу гуде так, що той гул можна запам’ятати на все життя і передавати цю історію наступним поколінням.

Бренд BUD компанії AB InBev Efes Україна, музичне видання Katacult і  рекламне агентство Banda вирішили увіковічити історію легендарних вечірок України у тематичній збірці. До «Книги легендарних вечірок України» зібрали історії зародження, формування та розвитку клубного руху в Україні, а також описали найважливіші вечірки 1990–2019 років:

  • зародження українського рейву (1990–1999 рр.);
  • період трансформації клубного руху (2000–2009 рр.);
  • його розквіт (2010–2019 рр.).

Кожна глава розповідає про атмосферу та особливості вечірок у різних містах України: від Києва, Одеси і Харкова до Тернополя та Луганська.

«Це одночасно і підручник з історії найкращих вечірок України, і своєрідний випускний альбом юності українського рейву. Дуже важливо, що ця книга виходить саме зараз, коли весь світ, у тому числі світ клубних вечірок, завмер на паузі. В української музичної культури прекрасна історія, і, попри вимушене тимчасове затишшя, ми знаємо, що далі буде і це продовження буде гідним нової книги», – коментує Анна Руденко, маркетинг-директорка AB InBev Efes Україна.

У «Книгу легендарних вечірок України» також помістили старі афіші та флаєри, фотографії та історії учасників українських рейвів, які стали основою клубної культури України.

«Під час створення книги ми шукали і збирали архівні фото, старі афіші та яскраві історії очевидців зародження і розвитку українського рейву. Книга ілюструє життя клубної молоді в різні періоди історії незалежної України, доводячи – любов до музики й атмосфери вечірок залишається незмінним атрибутом молодих людей ось уже кількох поколінь», – зазначають у Katacult.

До створення цієї збірки розробили декілька креативних промоакцій. Так, наприклад, у серпні 2019 року на місцях чотирьох колись популярних київських клубів з’явилися «закладки» – яскраві червоні банери з написом «Місце легендарних вечірок». Протягом декількох годин ці баннери зняли комунальні служби.

Останню главу книжки дописали у вересні 2019 року на вечірці BUD X Next Chapter під улюблену музику від Kirpich Soundsystem, Kiritchenko, Noizar та інших відомих клубних артистів.

«Книгу легендарних вечірок України» надрукована накладом 500 примірників. Її можна знайти у книжкових закладах та бібліотеках. Автори обіцяють, що книжка допоможе справжнім рейверам зануритись у приємні спогади, а всім іншим – дізнатися більше про те, що відбувається в українських клубах і як вони впливають на формування культури України загалом.

Завантажити книгу BUD X Next Chapter можна за цим посиланням.

.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь