Спецпроєкти

The New York Times Book Review оголосив 100 найкращих книжок 2020 року


The New York Times Book Review оголосив список 100 найкращих книжок року за версією видання.

Книжки відбирали за рубриками:

  • художня література,
  • аукова література,
  • поезія і історії,
  • мемуари.

Також був окремий загальний список. Його очолив роман «Вбивства Аосави» японського письменника Ріку Онда (The Aosawa Murders). Книжка розповідає історію 17 членів сім’ї, які померли внаслідок отруєння саке і содовою. Твір створений з уривків інтерв’ю, листів, газетних статей тощо.

У розділі «Мемуари» представлений роман «Земля обітована» (A Promised Land). Його автор – 44-й президент США Барак Обама. Книга в першу ж добу розійшлася накладом майже в мільйон в США і Канаді. У мемуарах Обама згадує політиків, з якими мав змогу спілкуватися, відверто розповідає про проблеми в родині і аналізує свою політичну діяльність.

У рейтинг найкращих книжок року потрапив і роман «Хемнет» британської письменниці ірландського походження Меггі О’Фаррелл. Книжка присвячена родині Шекспіра і втраті драматурга: його син Хемнет помер в 11 років від чуми. Вже через кілька років Шекспір написав «Гамлета». За словами О’Фаррелл, історія короткого життя Хемнета набагато важливіша, ніж думають літературні критики. І після книжки ви навряд зможете розцінювати Шекспіра і його драматургію так само, як і раніше.

В десятці кращих книг: книга-спогад The Beauty in Breaking Мішель Харпер, «Краса твого обличчя» Сахара Мустафи,  «Становлення диким: як культура тварин сприяє зростанню сім’ї, створення краси і досягнення миру» еколога Карла Сафіни та інші.

Раніше ми розповідали, що організатори Букерівської премії 2020 року оголосили шортліст із 6 художніх творів. Презентація відібраних книжок відбулася на сторінках Букерівскої премії у Facebook та YouTube, сам перелік опублікували на сайті премії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь