Спецпроєкти

Як жити в суспільстві, якщо в тебе інвалідність: активісти випустили серію роликів з корисними порадами


Можливо, нам часто здається, що проблема людей з інвалідністю десь дуже далеко, не поряд. Проте, за офіційними даними Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2019 р. чисельність осіб з інвалідністю в країні становила 2659,7 тис. або 6,3 % від загальної чисельности населення країни. Тільки з початку 2015 р. кількість людей з інвалідністю зросла на 91,2 тис. осіб, серед них дітей – на 10,5 тис. осіб.

Пересічного громадянина, ймовірно, здивують такі цифри. Це не дивно, адже людей з інвалідністю нечасто можна побачити на вулиці або у громадських місцях. Річ у тім, що дуже часто ці люди опиняються перед повсякденними проблемами, які не в змозі розв’язати самостійно. В Україні немає належної системи реабілітації, і це породжує низку проблем, які заважають повноцінній участі людей з інвалідністю в культурному житті.

Громадська організація «Група Активної Реабілітації», яка багато років навчає людей після важких травм спинного мозку жити незалежно від обставин, за підтримки Українського культурного фонду вирішила змінити цю ситуацію та створила цикл відео, у яких показано практичні поради для людей з інвалідністю на шляху до самореалізації в повсякденному та культурному житті.

Спеціалісти навчають, як облаштувати житло, правильно обрати крісло колісне та розв’язати інші базові потреби, зокрема долати архітектурні перешкоди або відвідати концерт улюбленого виконавця.

Автори проєкту, сімейна пара Віталій та Уляна Пчолкіни, які пересуваються за допомогою колісних крісел, мають досвід життя після травми та ведуть активний спосіб життя, діляться найпотаємнішими секретами свого життя, власними порадами та демонструють, яким чином можна подолати перешкоди, щоб жити сьогодні та не чекати примарних ідеальних часів.

Віталій Пчолкін – керівник ГО «Група активної реабілітації», соціальний підприємець, блогер, автор проєктів «ІнваФішки» та «Паралічненько».

Уляна Пчолкіна – телеведуча та блогерка, чемпіонка Світу з паракарате, лідерка «Групи активної реабілітації» та борчиня за права жінок з інвалідністю.

Денис Майстренко – інструктор з техніки їзди на колісному кріслі, технічний директор соціального підприємства «ІнваФішки».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь