Спецпроєкти

Google присвятив дудл відомій українській художниці Катерині Білокур. Що ми могли про неї не знати?


Сьогодні, 7 грудня, Google присвятив дудл 120-річчю від дня народження української художниці Катерини Василівни Білокур. Вона стала відомою на весь світ завдяки своїм деталізованим і яскравим картинам, на яких найчастіше зображувала квіти. 

Побачити дудл можна на головній сторінці пошуковика.

Хто така Катерина Білокур

Катерина Василівна Білокур народилася 7 грудня (24 листопада за старим стилем) 1900 року в селі Богданівка Полтавської губернії (сьогодні – Київська область).

Сім’я вирішила не віддавати її до школи, оскільки в них не було грошей на одяг та взуття. Катерина цілими днями працювала на фермі, та це не завадило їй займатися улюбленою справою – вона почала малювати з ранніх років. Художниця робила пензлі з підручних матеріалів, а фарби – з буряка і бузини.

Коли Катерині було майже 40 років, в її житті трапився випадковий поворот. 1940 року, натхненна піснею з радіо, Білокур написала лист подяки українській співачці Оксані Петрусенко і разом з листом вклала свою роботу – малюнок калини на шматочку полотна. Петрусенко була так вражена, що допомогла підготувати підґрунтя для перших виставок робіт Білокур.

Протягом наступних двох десятиліть унікальні роботи художниці-самоучки досягли міжнародної авдиторії і навіть отримали схвалення від іспанського майстра Пабло Пікассо.

Білокур у сьогоденні

Сьогодні найповніше зібрання Катерини Білокур представлено в картинній галереї Яготинського державного історичного музею. Це понад 70 робіт: живопис, акварель, графіка, ескізи, нариси, етюди, ранні та незакінчені роботи. Ще понад 500 експонатів, пов’язаних з творчістю видатної художниці, зберігаються в Музеї-садибі Катерини Білокур у селі Богданівка Яготинського району Київської області, де художниця прожила все своє життя.

Раніше ми розповідали про книжку «Чому в українському мистецтві є великі художниці», що вийшла у 2019 році. Про багато імен в українському мистецтві ми знаємо лише поверхнево, тому це видання якраз і має на меті привідкрити цікаві сторінки із життя та творчого шляху багатьох мисткинь. До книги ввійшли тексти про Катерину Білокур, Ксенію Гнилицьку, Жанну Кадирову, Параску Плитку-Горицвіт, Владу Ралко та інших.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь