Спецпроєкти

Україна втратила позиції в кліматичному рейтингу. Відомі причини


Цьогоріч Україна значно втратила в рейтингу країн за Індексом впровадження кліматичної політики CCPI.

Про це у Facebook повідомила координаторка програми «Зміни клімату і енергетична політика» Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні Оксана Алієва.

За її словами, останні роки Україна поступово рухалася догори списку, демонструючи прогрес. Проте цього року все склалося інакше.

«І хоча раніше ми сперечалися з авторським колективом, що не можна вважати скорочення викидів через окупацію Донбасу і спад промислового виробництва надбанням кліматичної політики, але я все одно зараз засмучена, що Україна посунулась з 17 місця на 20», – написала Алієва.

На думку екологічних експертів, які долучилися до формування рейтингу, в Україні суттєво погіршились умови підтримки відновлюваної енергетики та посилилися проблеми з викидами в атмосферу.

Рейтинг формується на основі чотирьох показників: скорочення викидів парникових газів, споживання енергії, розвиток відновлюваних джерел енергії та кліматична політика.

Цьогоріч у кліматичному рейтингу перше місце дісталося Швеції, друге посіла Велика Британія, третє місце експерти віддали Данії.

Раніше ми розповідали, що в жовтні Київ знову потрапив до списку мегаполісів світу з найбруднішим повітрям. Про це свідчали дані порталу Iqair, що відстежує рівень забруднення повітря.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь