Спецпроєкти

Реновація з повагою до минулого: архітектурний проєкт Kyivproekt City Space


Переосмислюючи простір, можна побачити можливості там, де наш погляд раніше не зупинявся. Саме знакові будівлі потребують, щоб на них звернули увагу і подивилися по-новому, але з повагою до контектсу. А що, як на базі однієї з них створять поліфункціональний простір можливостей для жителей та гостей столиці, поєднуючи історично-культурний контекст з мотивами провідної європейської архітектурної школи першої половини ХХ століття Bauhaus? 

Kyivproekt City Space – це реновація будівлі «Київпроєкт» на вулиці Богдана Хмельницького, 16–22. Мета проєкту – створити поліфункціональний простір, що стане інфраструктурним і культурним центром міста.

«Київпроєкт» – важлива будівля в історії Києва другої половини ХХ століття. Це було місце новаторських архітектурних рішень і зародження київського модернізму. Саме тут спроєктували всі генеральні плани столиці: Український Дім, Палац спорту, готелі «Україна», «Салют», будівлю УкрІНТЕІ («Тарілка»). 

В основу реновації девелопери поклали принципи стилю Bauhaus: функціоналізм будівлі, симбіоз архітектури і мистецтва, дотримання чітких геометричних форм, гармонія між корпоративними і соціальними просторами. 

Течія Bauhaus

Стиль баухауз – це напрямок модерністської архітектури, який зародився у Німеччині в першій половині ХХ століття. Його засновник Вольтер Гропіус мріяв створити місце, яке б перевернуло значення дизайну та урбаністики з ніг на голову. 

Основними принципами і засадами стилю є простота і функціональність форм, доступність виробів (житло, меблі, елементи інтер’єру) навіть для малозабезпечених громадян, висока відповідальність перед соціумом і культурою. 

Відмінними рисами будівель є прості кубічні форми (рідше із закругленими кутами і балконами), відкрите планування і гладкі фасади. Меблі ж приваблюють не чудернацьким дизайном чи орнаментом, а функціональністю та простотою. 

Школа проіснувала лише 14 років, та такий симбіоз творчості та ремесла привабив архітекторів і дизайнерів з усього світу. 

Kyivproekt City Space: продовження традиції

Компанії Perfect Group і Saga Development, надихнувшись стилем Bauhaus, вирішили перетворити будівлю «Київпроєкт» у поліфункціональний простір і створити нову екосистему мистецтва і технологій, бізнесу та освіти, дизайну й архітектури, доступну не лише мешканцям комплексу, але й жителям та гостям столиці. 

Kyivproekt City Space – це 7 тематичних лабів, підземний паркінг, апартаменти з краєвидами на історичний Київ, внутрішній двір і зимовий сад на даху стилобату. У кожного архітектурного рішення буде своя функціональна ідея. А основний принцип організації простору, як і у стилі Bauhaus, – відкритість людям, місту та інноваціям. 

Тематичні лаби:

  • Fashion lab – шоуруми українських та міжнародних брендів, бутіки косметики, аксесуарів та ювелірних виробів;
  • Healthy lab – спа-центр, флагманський фітнес-центр, магазини спортивного одягу і харчування;
  • Smart lab – VR-space, шоурум українських технологічних брендів, магазин гаджетів і побутової техніки;
  • Education lab – простір для конференцій та презентацій, коворкінг і освітня платформа;
  • Kids lab – дитяча освітня платформа, школа робототехніки, розважальний центр, магазини дитячого одягу та іграшок;
  • Media lab – простір для пресконференцій, етерна студія телеканалу, студії відео- і звукозапису, мінікінотеатр і виставкова зала;
  • Kitchen Lab – місця для фудкортів, супермаркету, магазину делікатесів і – на десерт – панорамного ресторану. 

Сутність нового Kyivproekt City Space в тому, щоб зберегти історію як фундамент, де можна побудувати щось цілком нове і доступне кожному. Симбіоз творчости та технологій – це шлях до згуртованого соціуму.  

Подивитися відео з презентації: 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь