Спецпроєкти

Telegram та Вконтакте внесли до списку піратських ресурсів ЄС


Єврокомісія внесла соціальні мережі Telegram та Вконтакте до переліку продуктів та послуг, які порушують права інтелектуальної власности. 

Про це йдеться в інформаційному бюлетені Єврокомісії.

Причиною внесення соціальних мереж до переліку платформ, що сприяють поширенню піратського контенту та порушують права інтелектуальної власности, стала кількість скарг від правовласників.

Telegram занесли до  списку через можливість поширювати та завантажувати книги, фільми, музичний контент тощо без належного права на доступ. У месенджері повідомили, що протидіють піратському контенту та вилучають його протягом 24 годин.

У звіті також зазначається – за даними окремих стейклголдерів, боротьба Telegram з піратством дійсно покращилася, проте месенджер не завжди реагує на скарги правовласників.

У Вконтакте також не погодилися з позицією Єврокомісії та стверджували, що ведуть боротьбу з несанкціонованим контентом.

Інформаційний бюлетень Єврокомсії не має юридичних наслідків для платформ. Він носить рекомендаційний характер та спрямований на спонукання дій з боку власників, операторів та місцевої влади щодо обмеження доступу до піратського контенту.

Раніше ми розповідали, що Єврокомісія хоче врегулювати та обмежити можливості технологічних гігантів Facebook, Amazon, Google тощо на ринку. Facebook й інші компанії попередили, що посилення регулювання може спонукати їх піти з ЄС. Своєю чергою це може коштувати робочих місць і заблокувати доступ до соцмережі користувачам з ЄС.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь