Спецпроєкти

Як сфери бізнесу і освіти використовують відеоігри для розвитку – і чи дійсно це працює


bit.ua розповідає, як мобільні та відеоігри почали використовувати у різних сферах нашого життя – і не тільки для розваг.

Американська асоціація розважального програмного забезпечення (ESA) з’ясувала, що ринок відеоігор у США складає більше $90 млрд. В індустрії відеоігор працює 143 тис людей – приблизно 25% від загальної кількості співробітників США. 

З іншого боку, в другому кварталі 2020 року $19 млрд споживацьких витрат припало саме на ігри – серед 27 млрд витрат в усіх мобільних додатках. 

Розповідаємо про сфери, які зараз розвиваються в тому числі завдяки відеоіграм.

Бізнес

Середньостатистичному гравцеві сьогодні приблизно 35 років, з них він грає вже 14, а на свій смартфон він витрачає десь 4 години і 20 хвилин.  

Це зовсім різні люди, які в тому числі працюють на індустрію ігор. А об’єднує їх бажання розважатися та навчатись. І перше зовсім не протирічить другому – принаймні так це працює для бізнес-ігор, які можна розділити на ті, що навчають підприємництву і корпоративні ігри, яких, скоріше за все, немає у вільному доступі.

Свіжий приклад гри, яка може навчити підприємництву – Startup Panic. Це гра, в який ви робите tech бізнес. Її розробники – Algo Rocks – використали свій особистий досвід у побудові стартапу. 

Великі компанії не обмежуються такими пропозиціями. Часто вони замовляють окремі розробки для своїх співробітників. Це можуть бути ігри, спрямовані на тімбілдинг, маркетинг, спілкування з клієнтами та інші. А можуть бути і серйозні розробки, які допомагають відпрацьовувати професійні навички у аналізі, бізнес-моделюванні, виробництві, управлінні ризиками.

Освіта

У період пандемії та соціальної ізоляції школярі, студенти та викладачі стикаються з необхідністю дистанційного навчання. Таке навчання має безліч недоліків, в тому числі брак живої взаємодії та концентрації, втома від zoom-дзвінків тощо. Саме ігри можуть зробити дистанційне навчання більш продуктивним та менш виснажливим.

Вочевидь, суть майбутнього процесу навчання в школі не нова – це можливість для вчителя та учня працювати віддалено, але разом. Це означає активну роль вчителя, який замість нудних та шаблонних лекцій включений в активний процес.

Подібні підходи у навчанні вже використовують багато вчителів. Наприклад, про одного з таких – Кевіна Пелоквіна – написав The Washington Post. Викладач подорожує давньою Грецією зі своїми учнями завдяки грі Assassin’s Creed: Odyssey. До речі, розробники гри Ubisoft, побачивши попит на такий сюжет, створили новий – Assassin’s Creed: Origins про період Давнього Єгипту.

Серед цікавих ігор для навчання в школі є і  Explain Everything – гра, яка увійшла до переліку переможців App Store Best of 2020

Туризм та мода

Навіть індустрії, що раніше не звертали уваги на можливості ігор, зараз активно ними цікавляться.Наприклад, туризм, який потерпає від тотальних локдаунів, і fashion, що вочевидь, не зможе провести левову частку івентів на кшталт тижнів моди.

Так, Arabian Adventures презентувала квест по регіону. Сама ідея не нова: розробник – Questo , яка базується в Бухаресті – робить квестові туристичні маршрути вже з 2017 року. Через карантинні обмеження віртуальні екскурсії та внутрішні маршрути ставатимуть все більш популярними.

Інший приклад поєднання туризму та ігрових технологій – гра Hidden Gems of Bermuda, яка додає елементи поєднання ігор з фінансовими технологіями, зокрема пов’язаними з використанням блокчейну. 

Щодо моди, то найсвіжіший приклад – гра Баленсіага Afterworld: The Age of Tomorrow. Якщо почитати фешн-блогерів, сюжет в грі простий – врешті-решт треба виграти меч і об’єднати два світи. Упродовж гри ви дивитесь на нові моделі Баленсіага, а після закінчення гри – потрапляєте на лукбук, де можна роздивитись моделі детальніше.

Незалежно від того, вважаємо ми ці ігри серйозними, чи ні, вони наслідують основний принцип сучасних ігор: розважай, навчай, заробляй.  

У часи, коли ми розділені через соціальне дистанціювання та локдауни, ігри допомагають нам знайти нові можливості бути разом. Вони допомагають нам бути ближчими емоційно та розважатись, навчатись та працювати разом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь