Спецпроєкти

Заріна Нетовкіна про ювелірні технології, трендові прикраси, натхнення та “Династію”


Ювелірні прикраси — один із найпопулярніших подарунків до новорічних свят. Про це красномовно свідчить розділ із пропозиціями подарунків на сайті Amazon. А ще про високий попит саме на зимові свята говорять бренди ювелірних виробів. З року в рік прикраси стають все більш технологічними, впроваджуються нові види обробки каміння та металів, а самі бренди все частіше обирають онлайн-ринок. А ще, ювелірні бренди думають про багатофункціональність прикрас, екологічність та, як це не дивно, сталий розвиток — принаймні ці теми були головними на нещодавній церемонії нагородження кращих світових ювелірів JNA Awards

Про те, які тренди наразі в ювелірній справі, які прикраси є на піку популярності, та чому жінки не мають соромитися купувати собі прикраси самостійно bit.ua поговорив із Заріною Нетовкіною, середньою донькою засновниці ювелірного бренду, названого іменем Заріни

Про роль у бренді ZARINA

Я скоріше проєкт-менеджер, оскільки є багато сфер, в яких я задіяна: це і інтернет-магазин, соцмережі, і створення колекції, і позиціонування бренду. У мене є амбіції створювати свої колекції. Наразі мені найцікавіше займатися позиціонуванням бренду. 

Про жінок, які купують собі прикраси

80 відсотків наших клієнтів —  жінки. У нас є одна клієнтка, яка приходила і говорила: “Шкода, що я сама собі купую прикраси”. Вона соромилась того, що вона сама собі купує прикраси, а не чоловік. Але прикраси просто дають нам відчуття, відзначають якісь наші знакові моменти. Я вважаю, що це круто, що вони себе бавлять, хочуть собі подарувати ювелірний виріб. Ми заохочуємо жінок купувати собі прикраси самостійно. 

Але чоловіки теж приходять вибрати подарунок для жінки. У більшості випадків останнє слово всеодно за жінкою.

Про тренди в прикрасах

Зараз в тренді асиметрія і прикраси-трансформери. Тому у нас в колекціях, особливо молодіжних, багато сережок, які можна носити по одній, або одну вдягнути, а з іншої зробити брошку. А  коли мода на моноприкраси пройде —  одягати їх парою. Браслети-трансформери, це теж зараз тренд: всі хочуть прикраси, які можна змінювати під образ.

Надзвичайно актуальні ланцюжки, різні, як із 90-х років. Вони присутні всюди: в каблучках, в сережках. Ще дуже популярні прикраси з веселкою. Можливо, тому що в нас був складний рік і хочеться чогось веселого та різнокольорового.

Про технології в ювелірних прикрасах

Часто технології, які використовувались раніше виключно для діамантів, зараз перенесені на срібло. Ми намагаємось зробити так, щоб навіть наші срібні доступні по ціні прикраси не поступались якістю дорогим ювелірним виробам. Наприклад, є така технологія, яка називається “тенісний браслет”, який має двох-, а іноді навіть трьохфазний захист від відкриття застібки. Це дозволяє людині не хвилюватись, що браслет розстібнеться та загубиться. Маленька деталь, яка дає відчуття люксовості і високої якості виробу. 

Про те, чого навчила пандемія

Головний урок пандемії і локдауну це те, що треба робити ставку на онлайн. Незважаючи на те, що наш бізнес все-таки дуже тактильний, і клієнтам важливо бачити прикраси, приміряти їх, ми зараз працюємо над тим, щоб зробити покупки онлайн максимально доступними і комфортними. Щоб це були якісні детальні фото, щоб була послуга консьєрж-сервісу, щоб була можливість для клієнта отримати відео прикраси. 

Про вокал, серіали і фільми

Мені важливо мати емоційну розрядку, у мене зараз це уроки вокалу. Мені це дуже подобається, хотілося б іще в майбутньому навчитися танцювати. Також я викладаю англійську в одній волонтерській програмі. 

Я дуже люблю серіали, зараз дивлюсь “Династію” про сімейну бізнес-імперію на Netflix. Хоча частіше я шукаю у фільмах натхнення, ніж інтелектуальну складову. Дуже всім рекомендую “Я.Початок”, “Амелі”, “Форма води”, “Найкраща пропозиція”.

Про досвід

Завдяки вихованню я наполеглива і працелюбна, завдяки мамі у мене був різний досвід: від розповсюдження брошур до роботи продавцем-консультантом. Мама відкрита новим ідеям і я за це їй дуже вдячна — це дало мені можливість спробувати себе у різних сферах. 

Про навчання, Швейцарію і майбутню освіту

Навчання  за кордоном я розпочала в 13 років, в Швейцарії, я навчалась в коледжі. Але спочатку у мене була Міжнародна Американська школа в Києві, саме тоді я зрозуміла, що навчання може бути цікавим. У нас завжди намагались “увімкнути креатив”, було дуже багато практики: ми робили макети і колажі, і тоді, наприклад, у мене був улюблений предмет історія. Саме там я вивчила англійську. А потім потрапила в Швейцарію, де все навчання було французькою. Це була можливість познайомитися з різними націями, з різними культурами. І зараз я живу в Україні, а друзі у мене — по всьому світу. 

Диплом мого швейцарського коледжу підходить усім вищим навчальним закладам, окрім українських :) 

Коли ми переживемо свята —  новорічні, День Святого Валентина, 8 березня —  я планую розпочати навчання. Ще визначаюсь, яку саме спеціальність обрати. Обираю між дизайнером ювелірних прикрас, або гемологом — це фахівець з дорогоцінних каменів. Ще мене цікавлять школи дизайну в Європі, найцікавіші — у Відні і Парижі. Але я поки визначаюсь.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь