Спецпроєкти

Чому користувачі вилучають WhatsApp? Про скандал довкола месенджера та пошук альтернатив


На початку січня 2021 року найпопулярніший месенджер у світі WhatsApp оновив умови надання послуг та політику конфіденційности. Зміна, яка найбільше вплине на його користувачів, – обов’язкова передача їхніх даних материнській компанії месенджера – Facebook. Це обурило користувачів – вони вилучають додаток та шукають альтернативи. Ми вирішили розібратися у скандалі.

Подробиці та офіційна позиція WhatsApp

Раніше люди, які користувалися WhatsApp, могли обрати, чи передаватимуть вони свої дані у Facebook. У будь-який момент від опції можна було відмовитися. Однак за новими правилами такої можливости більше не буде.

Зараз користувачі отримують повідомлення з пропозицією погодитися на нові умови, але можуть відкласти прийняття рішення до 8-го лютого. Після цієї дати нові документи набудуть чинности. А користувачі, які до цього часу не погодяться зі змінами в політиці конфіденційности WhatsApp, не зможуть використовувати месенджер.

Що насправді зміниться для користувачів? 

Дані, які тепер отримуватиме Facebook від користувачів WhatsApp та зможе ділитися ними з іншими дочірніми компаніями платформи:

 • ім’я та зображення профілю;
 • номер телефону та номери контактів користувача;
 • дані про взаємодію з іншими користувачами;
 • статус повідомлень;
 • дані про транзакції;
 • IP-адресу;
 • дані про місце перебування;
 • інші дані застосунку.

Нововведення спровокували масу негативу та критики серед людей, що дбають про захист персональних даних. Ті, хто не готовий ділитися цими даними з компаніями Facebook, мають шукати альтернативні месенджери для спілкування.

А які є альтернативи?

Серед месенджерів, що стали зараз популярнішими, – BiP від lifecell. Його використовують у 192 країнах світу, і тільки цього тижня кількість користувачів зросла на 4,6 млн. Щодо українських абонентів, їх наразі понад 1,5 мільйони. BiP доступний на Android та iOS для абонентів будь-якого оператора, також він має Desktop і Web версії.

Фішки та особливості месенджера BiP:

 • Кібербезпека

Дані BiP зберігаються в центрах обробки даних Turkcell, які пройшли міжнародну сертифікацію безпеки. Усі комунікації у месенджері надійно захищені TLS-шифруванням, тому листування цілком конфіденційне.  Жодна третя сторона не може отримати доступ до повідомлень і прочитати їх через втручання в систему. 

Якщо резервне копіювання в додатку BiP не увімкнене, повідомлення тимчасово зберігаються в зашифрованому вигляді, доки не будуть передані одержувачам, а після передачі зовсім вилучаються із системи. А якщо користувач ввімкне резервне копіювання, то повідомлення  зберігатиметься у зашифрованому вигляді в центрах обробки даних.

 • Можливість телефонувати на будь-які номери мобільного і фіксованого зв’язку

Тобто за допомогою функції BiP Out абоненти lifecell можуть дзвонити не тільки в месенджер BiP, а й на будь-які номери телефонів мобільних операторів та міські номери.

 • Спілкування з інших країн без роумінгу

Через функцію BiP Out можна телефонувати в Україну з-за кордону і платити тільки за інтернет. Спілкуватися можна навіть з тими, хто ще не встановив месенджер BiP, у вас для цього є 250 хвилин.

 • Можна дзвонити навіть з нулем на рахунку

Три рази на місяць в абонента є можливість отримувати послугу BiP SOS-пакет – по 100 хвилин для дзвінків на номери всіх мобільних операторів.

 • Голосові та відеодзвінки до 10 учасників

Тепер можна збиратися з друзями та влаштовувати вечірки у BiP. Спілкування у месенджері не тарифікується, тому про час можна забути і просто насолоджуватися розмовами з близькими.

 • Послуга «Віртуальний номер»

За допомогою цієї послуги lifecell можна в будь-якому куточку світу придбати український номер телефону та користуватися ним без фізичної SIM-картки, лише за допомогою месенджера BiP.

 • Немає реклами в месенджері

Це ще один плюс для користувачів додатку, який робить спілкування у BiP приємнішим.

 • Додаткові розіграші та акції для абонентів lifecell

Користувачі lifecell отримують спеціальні пропозиції від BiP, які роблять спілкування ще зручнішим та комфортнішим. А під час розмов у месенджері нараховуються безкоштовний 1 гігабайт мобільного інтернету за 30 хвилин розмов у месенджері.

 • Розважальні функції BiP

Окрім відправки наліпок та шерінгу геолокації, в додатку можна створювати власні меми та розважатися безкоштовними іграми.

 • Функції для роботи

Миттєвий переклад текстів з будь-якої мови та пересилання повідомлення одразу на пошту може зробити професійне спілкування зручнішим. Також у додатку є можливість надсилати секретні повідомлення, що самовидаляються за хвилину.

Дбайте про свою кібербезпеку, щоб ваші особисті дані не потрапили до рук сторонніх осіб. Захистіть себе від можливости стати жертвами соціальної інженерії та шахраїв. Спілкуйтеся безпечно!

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь