Спецпроєкти

Дослідження: яку роль у поширенні COVID-19 відіграють діти


Німецькі вчені дослідили, що діти навряд чи зіграли значну роль у поширенні COVID-19 у 2020 році. 

Про це пишуть JAMA Paediatrics.

Опрацювали дані 4964 людей, половина з яких батьки, а інша ─ діти.

Що це означає?

Дані різних країн показують, що діти рідше хворіють і легше переносять COVID-19. Проте була суперечка, чи можуть при цьому діти поширювати вірус.

Німецькі дослідники з університетської дитячої лікарні в Гейдельберзі та Ульмського університетського дослідницького центру дійшли висновку, що діти не сприяють поширенню вірусу.

Робота над їхніми дослідженням тривала з квітня по травень 2020 року. Вони опрацювали дані 4964 людей, де середній вік батьків був 40 років, а дітей – 6-10 років. 

Усім учасникам зробили мазок, взяли аналіз крови на наявність антитіл. Результати показали, що 1,8% дорослих мали антитіла до вірусу COVID-19, а серед дітей показник становив лише 0,6%. Також у 4,3 рази частішими були випадки, коли в сім’ї був один інфікований дорослий і не інфікована дитина, а не одна інфікована дитина і один здоровий дорослий. 

«У цьому дослідженні було доведено, що поширення інфекції SARS-CoV-2 у період локдауну на південному заході Німеччини був особливо низьким серед дітей віком від 1 до 10 років. Відповідно, маловірогідно, що діти є причиною ускладнення пандемії», – йдеться у висновках.

Раніше, ми розповідали, що штучний інтелект навчився діагностувати рак. Корейський інститут науки і технологій (KIST) розробив метод діагностики раку, який передбачає аналіз сечі надчутким біосенсором на основі електричних сигналів. 

Такий тест буде зручний для пацієнтів, бо не потребує інвазивної біопсії, тим самим діагностує рак без побічних ефектів. Однак, оскільки концентрація факторів раку низька в сечі, біосенсор можна використовувати для класифікації груп ризику, а не для точних результатів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь