У Києві відбудеться концерт-мітинг на підтримку авторських прав виконавців
25 січня о 13:00 під Верховною Радою відбудеться концерт-мітинг «За права авторів! За чесні роялті!» за участі «ТНМК», Green Grey, «АНТИТІЛА», Go-A, MOZGI та інших українських виконавців.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці концерту.
Мета концерту-мітингу – не допустити позбавлення акредитації ГО «УААСП», що збирає та розподіляє винагороди за творчу діяльність.
Що відбувається?
Усе почалося з рішення Мінекономіки від 18 грудня 2020 року щодо визначення акредитованих організацій колективного управління авторськими правами в музичній галузі. Тоді акредитацію отримали дві організації: ГС «ОКУАСП» та ГС «Автори та видавці».
Організація, яку позбавили акредитації цим рішенням ГО «УААСП» у конкурсі участь не брала, бо вважала його проведення незаконним.
«Ми зверталися вже до всіх: до міністрів, прем’єра, навіть до президента! За нами – правда та закон, підтримка міжнародної авторської спільноти! Все, що ми хочемо, щоб і в Україні, нарешті, запрацювала чесна система збору, розподілу та виплати роялті, як це робиться в усьому світі, все, що для цього потрібно – це визнання єдиною можливою акредитованою ОКУ в цій сфері – ГО УААСП, яка є репрезентативною і відповідною до усіх вимог закону», – заявляє лідер гурту «Друга Ріка» та генеральний директор ГО УААСП – Валерій Харчишин.
ГО «УААСП» – єдина українська організація, яка входить у членство до Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів (CISAC) у музичній галузі. Учасниками цієї конфедерації є 232 аналогічних іноземних організації зі 121 країни світу.
«Конкурси було проведено з грубими порушеннями, а сама комісія та винесені рішення комісії є протиправними. Єдиним критерієм, на підставі якого може бути акредитована організація, є репрезентативність (найбільша кількість договорів з іноземними ОКУ або іноземними правовласниками), однак цей критерій не було враховано», – йдеться в описі події на Facebook.
CISAC висловили офіційне занепокоєння щодо процесу акредитації організації колективного управління в Україні 18 грудня 2020 року.
Раніше ми розповідали, що в Україні провели величезне дослідження музичної індустрії. Команда проаналізувала основних гравців музичного ринку, їхні взаємозв’язки, а також експортний потенціал української музики. У кожному з розділів наприкінці подані рекомендації для виявленої проблематики.
“]