Спецпроєкти

Безпечна держава: Мінцифра врегулює механізм зберігання державних даних


Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів».

Про це повідомляє Мінцифра.

Як це працює?

Постановою передбачено створення Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів. Резервне копіювання підвищить захист системи від збоїв у роботі і унеможливить втрату інформації.

«Якщо роз’яснити простою мовою, то відтепер відрегулюють механізм зберігання державних даних. Належно функціонуватиме так зване сховище для резервного зберігання всіх документів, даних державного значення. І у разі видалення або пошкодження, з Ресурсу можна буде відновити все необхідне», ─ пояснив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Національний центр займатиметься:

  • забезпеченням безперервності роботи державних інформаційних ресурсів, резервного копіювання інформації;
  • забезпеченням надійного функціонування серверів, системи зберігання даних та контролю за статистичними даними роботи фізичного захисту об’єктів, системи управління та моніторингу;

Мінцифра та Держспецзв’язку створюють умови для попередження загроз фізичного, кібернетичного, техногенного характеру для державних реєстрів, бази даних органів влади та їх інформаційно-аналітичних систем, які пов’язані з наданням послуг громадянам.

«В умовах гібридної війни вірогідність кіберзагроз та кіберінцидентів є набагато вищою, а тому питання унеможливлення або зменшення подібних ризиків є пріоритетним завданням. Відтак, резервуючи державні дані, ми убезпечимось від втрати цих даних або спроб їх отримати», ─ додав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Раніше ми розповідали, що Alyona Alyona презентувала хіп-хоп трек про національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм», який запустила Мінцифра.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь