Спецпроєкти

Дослідження: учені встановили нові ризики порушення режиму сну для людини


Учені з Мічиганського університету провели дослідження і виявили зв’язок між порушеним режимом сну та депресією.

Про це повідомляють Science alert.

Як учені проводили дослідження і які результати?

Учені збирали дані з переносних пристроїв для відстеження сну, додатків для смартфонів і опитували волонтерів. 

Переважна більшість волонтерів у віці приблизно 27 років із порушеним режимом сну скаржилися на поганий настрій і прояви депресії. Водночас коли учасники/-ці налагоджували режим, раніше лягали й пізніше прокидалися і зрештою нормалізували цю здорову звичку, помічали за собою поліпшення самопочуття та настрою. 

Так учені виявили, що ненормалізований режим сну так само небезпечний, як і недосип: перший має прямий зв’язок із поганим настроєм і проявами депресії.

Команда науковців надалі хоче сприяти появі нових досліджень, які вивчатимуть, як різні аспекти гігієни сну ー час сну, час пробудження, режим, загальний сон ー впливають на самопочуття. 

Раніше ми розповідали, що люди з екстремістськими поглядами менш здатні виконувати складні розумові завдання. Учені з Кембриджського університету досліджували зв’язок відмінностей у сприйнятті й обробці інформації та їхній вплив на формування ідеологічних світоглядів, наприклад політичних, національних переконань, не беручи до уваги традиційні демографічні фактори, зокрема вік, расу і стать.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь