Спецпроєкти

Безпека в мережі: 6 найкращих менеджерів паролів за версією bit.ua


Найчастіше злам акаунтів у соцмережах та особистих кабінетів у різних сервісах (у т.ч. і банківських) відбувається через занадто прості паролі. Спеціалісти з кібербезпеки радять придумувати складні паролі із використанням великих та малих літер, спеціальних знаків та цифр. А ще радять не юзати один і той самий пароль на декількох акаунтах.

«Так, а як же їх всі тоді запам’ятати?», — цілком справедливо запитаєте ви. Для цих цілей є спеціальні менеджери паролів. Вам достатньо запам’ятати один пароль — від менеджеру паролів, а всі інші зможете вже копіювати звідти. Використання менеджера паролів значно полегшить життя і підвищить рівень вашої цифрової безпеки.

На сьогодні існує доволі багато найрізноманітніших сервісів для зберігання паролів — деякі платні, деякі безплатні. Розповідаємо про декілька, які нам сподобалися найбільше.

LastPass

Цей менеджер паролів дуже зручний, оскільки працює на всіх операційних системах. Є розширення під всі популярні інтернет-браузери, додаток для Windows на ПК, під Linux і Mac. У магазинах мобільних додатків не складе проблеми знайти варіант під Android, iOS, Windows Phone, Blackberry.

Безплатна версія дозволяє користуватися сервісом тільки з одного пристрою. Преміумверсія програми дає можливість синхронізувати її зі стількома пристроями, скільки вам потрібно. Платний доступ для персонального користування коштує 3 долари, для бізнесу — від 2,90 до 7,50 доларів.

У мобільному додатку можна вставити необхідний пароль в потрібне поле звичним методом copy-paste. Користувачі можуть отримати миттєвий доступ до додатку через функцію Touch ID.

LastPass також зберігає номери кредитних карт, банківських рахунків, тож ви матимете доступ до цих даних звідусіль. При необхідності можна створити доступ до тієї чи іншої папки з паролями для інших користувачів.

Цей застосунок платний: найдешевша підписка коштує 2,99 долара на місяць, сімейна — 4,99, бізнес доступ — від 3,99 до 7,99 долара.

1Password

Сьогодні це — один з найпопулярніших менеджерів паролів. Він працює як в режимі онлайн, так і без підключення до мережі. Він без проблем може провести синхронізацію через wifi, icloud або dropbox, Це означає, що синхронізація ваших даних повністю під вашим контролем.

Ви можете розділити паролі в вашому сховищі на особисті і робочі, щоб не виникало плутанини і перетину галузей інтересів. І тоді можна розшерити потрібну частину даних через Dropbox, якщо потрібно поділитися даними з колегами. У менеджера є вельми корисна функція «сторожової вежі», яка постійно моніторить спроби злому і відстежує зламані сайти. Тож якщо вам необхідно буде десь змінити пароль, ви дізнаєтеся про це першим.

У менеджера є мобільний додаток. Його функціонал дозволяє без проблем заходити в потрібні профілі.

1Password дозволяє зберігати не тільки паролі. Ви можете занести в «сейф» адреси доставки, номери телефонів і кредитних карт, водійські права та інші важливі дані.

Dashlane

Після установки Dashlane досліджує всю вашу базу на предмет слабких, пошкоджених або повторюваних паролів. Після чого чемно запропонує їх змінити. Також пропонуватиме змінювати паролі час від часу для підтримки належного рівня безпеки. Якщо раптом сайт, яким ви користуєтеся, буде зламаний, менеджер тут же попередить вас про небезпеку, щоб ви змогли швидко змінити пароль.

До речі, зміна пароля тут швидка й абсолютно безболісна. Ви можете провести процедуру в пару кліків. Dashlane також зробив перехід з іншого менеджера простим і приємним. Програма просто сканує ваші програми та комп’ютер на наявність паролів, а потім імпортує їх до своєї бази.

Відмінна новина для тих, хто часто робить покупки в інтернет-магазинах: менеджер не тільки зберігає номери банківських карток і рахунків, а й чеки з магазинів, робить деталізацію витрат. Останнє може стати гарною підмогою для тих, хто звик вести облік сімейного бюджету.

Безкоштовна версія дозволяє зберігати до 50 паролів та юзати його тільки на одному пристрої. Є також преміум за 3,33 долари — там можна під’єднати декілька пристроїв, а також автоматично використовувати VPN для захисту wifi. Є сімейна підписка: туди можна під’єднати до 5 різних акаунтів.

oneSafe

Це — не просто сейф для паролів, але і надійне сховище для файлів різного типу. Ви без проблем можете захистити паролем файли на власному комп’ютері, а потім легко робити резервні копії на будь-який пристрій, що запам’ятовує.

Секретні відео і фото на мобільному телефоні, знімки ваших банківських карт, страховий поліс, та хоч код від шафки в тренажерному залі. Все це надійно приховає від сторонніх очей oneSafe.

Ще одна цікава функція — Decoy Safe. Це фішка дозволяє створити фантом, тобто, підроблені дані для потенційних злодіїв. І нехай вони зламують неіснуючий аккаунт. Зручна система навігації дозволяє знаходити всі потрібні дані легко і просто.

Програма хороша і тим, що ви можете самостійно обрати спосіб входу: від swipe і Touch ID до пін-коду або нововведеної технології «Tri-Pin». Ще один плюс: крос-платформна підтримка, так що синхронізація всіх задіяних пристроїв не доставить жодних проблем.

Менеджер повністю безкоштовний.

Splikity

Цю програму не без підстав вважають відмінним менеджером для новачків. Інтерфейс тут простий і зрозумілий. Ви можете зберігати свої паролі як в Web-версії, так і на мобільних пристроях. Панель управління в режимі онлайн дозволяє легко проводити будь-які операції з паролями. Що стосується браузерних розширень, то Splikity можливо інтегрувати в Firefox, Safari або Chrome, які запам’ятають дані для обраних ресурсів.

Можна встановити додаток і на смартфон. Після входу дані синхронізуються і стануть доступні для роботи. Поки ви будете використовувати додаток браузера, програма стане автоматично заносити в базу всі дані. Якщо вам потрібно відіслати іншому користувачеві логін — немає проблем. Це можна зробити через e-mail, при цьому ваш пароль залишиться прихованим від сторонніх очей.

Є безкоштовна версія і платна за 4,99 долара на місяць.

Enpass

Enpass пропонує дві опції зберігання даних: локально на комп’ютері і віддалено в «хмарі». За замовчуванням паролі зберігаються локально. Але при включенні синхронізації дані передаються в зашифрованому вигляді через Dropbox, Google Drive, OneDrive та інші сховища.

У зв’язці з Enpass поставляється генератор паролів, в якому можна самостійно вибирати параметри формування коду (довжину і використання певних символів). Генератор вбудований у вікно додавання паролів, що дозволяє швидко створювати складні ключі для різних акаунтів.

Є безкоштовна версія, платна за 2 долари на місяць, сімейна за 3 долари і одноразова підписка за 79 доларів — це означає, що вам потрібно лише один раз сплатити за користування і надалі користуватися ним безкоштовно на повній передоплаті.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь