Спецпроєкти

Порталу Дія – рік! Як його діяльність змінила життя українців?


Торік на початку квітня Мінцифри запустило урядовий портал Дія. Завдяки йому 50 державних послуг стали доступними українцям онлайн.

Розповідаємо, скільки українців скористалися Дією та які послуги були найпопулярнішими.

Дія в цифрах

Понад 275 тисяч українців уже скористалися послугами держпорталу. З них 94% залишилися задоволені якістю послуг.

Найпопулярнішою передбачувано стала послуга реєстрації ФОП онлайн. Процес відкриття фізичної особи-підприємця значно спростили – із 30 етапів він скоротився до трьох. Заповнити форму можна за 10-15 хвилин.

Збільшилася кількість підприємців, які за рік відкривали ФОП онлайн. У 2019 році їх було 5%, у 2020-му – уже близько 40%.

Уже цієї весни запустять автоматичні послуги для ФОП. Це дасть змогу зекономити до 255 млн гривень, зазначає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Інші проєкти Мінцифри

Ми писали матеріал про ініціативу та сайт Дія City – проєкт, який покликаний створити спеціальні юридичні та податкові умови для ІТ-компаній, що працюють в Україні.

Дія City критикують деякі IT-компанії – вони переживають, що проєкт може стати державним регулятором галузі. У матеріалі ми пояснюємо, що насправді регулюватиме ініціатива, чим вона корисна для українських айтівців і як її ініціатори ставляться до петиції «Стоп Дія City».

Також ми повідомляли, що завдяки застосунку Дія з’явиться можливість задекларувати власні доходи та сплатити податки й збори для ФОП, включно з єдиним податком (ЄП) та єдиним соціальним внеском (ЄСВ).

У нас можна почитати колонку міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Він дає поради для молоді – куди краще інвестувати, як створити стовідсотково успішний проєкт і чому делегація повноважень надважлива в будь-якій справі. Також у своїй колонці Федоров радить книжки, які свого часу на нього вплинули.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь