Спецпроєкти

До 2030 року посилиться глобальний дефіцит води у світі: розповідаємо, на що це вплине


2030 року зросте глобальний дефіцит води у світі через зміни клімату.

Про це повідомила в посланні до Всесвітнього дня води очільниця ЮНЕСКО Одре Азуле.

На що це вплине?

Уже сьогодні в період пандемії, за даними ЮНЕСКО, у двох із п’яти медзакладів у світі не має доступу до води й можливости мити руки. Водночас майже чотири мільярди людей зазнають нестачі води щонайменше протягом місяця раз на рік.

«Зміна клімату ще більше посилить глобальний дефіцит водних ресурсів, і, якщо не зробити серйозних кроків, до 2030 року рівень дефіциту води становитиме 40%. Наслідки такої ситуації неможливо передбачити. Криза нестачі води неминуче стосується всіх аспектів життя людини: починаючи з проблем вимушеного переміщення населення й закінчуючи зростанням дитячої смертности, недоїданням і посиленням напружености внаслідок боротьби за доступ до водних ресурсів», — заявила очільниця ЮНЕСКО Одре Азуле.

До 2030 року рівень дефіциту води для світу становитиме 40%. Також, за даними організації, 80% стічних вод потрапляють у навколишнє середовище без очищення. А нестача водних ресурсів призводить і до економічних проблем.

«Сьогодні тягар забезпечення домашнього господарства водою здебільшого несправедливо лягає на плечі жінок і дівчат. 200 мільйонів годин, які вони щодня витрачають на доставку води, — це невикористані можливості як для них самих, так і для наших суспільств загалом», — наголосила Азуле.

Раніше ми розповідали, що Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції про запобігання насильству щодо жінок.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь