Спецпроєкти

Дослідження: чому молодь все частіше відмовляється отримувати вищу освіту?


Група німецьких дослідників назвала причини, через які люди найчастіше відмовляються вчитися в коледжі чи університеті.

Про це пишуть в журналі European Journal of Education.

Як проводили дослідження?

Вчені проаналізували дані майже про 18 тисяч студентів. Протягом всієї роботи респонденти проходили опитування двічі на рік.

Анкети містили питання про успішність студентів, рік закінчення навчання і про те, чи кинули вони університет або коледж до закінчення диплома і чому.

До кінця 2016 року до складу контрольної групи увійшли понад десяти тисячі студентів, які покинули університет під час навчання, і близько двох тисяч, які продовжили вчитися.

Всього вчені визначили 24 причини, чому студенти кидають університет.

Результати показали, що найпоширеніші чинники відмови від вищої освіти: 

  • відсутність інтересу до спеціальності 
  • невиправдані очікування щодо навчальної програми
  • занадто високе навантаження 
  • проблеми з успішністю.

При цьому дослідники зазначають, що чинників, які впливають на відмову закінчувати універ, зазвичай кілька. Мотиви розрізняються залежно від статі, спеціальності та тривалості навчання. Наприклад, дівчата частіше кидали університет через проблеми з організацією процесу і занадто високе навантаження.

Бизько чверті студентів математичних, природничих та інженерних спеціальностей вважають фінансові проблеми найбільш вагомим мотивом покинути навчання. 

15% представників гуманітарних напрямків відзначили, що кинули навчання, оскільки не бачили перспектив своєї спеціальності.

Раніше ми розповідали, що фінські вчені провели дослідження, в якому взяли участь люди з хронотипами «сов» і «жайворонків». Метою дослідження було визначити, представники якого хронотипу продуктивніші та здоровіші.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь