Спецпроєкти

В Торонто засудили терориста, який вбив десятьох осіб. Він належав до руху інцелів


Алека Мінасяна, який у 2018-му вбив десятьох людей і поранив шістнадцятьох, визнали винним за всіма 26-ма пунктами обвинувачення.

Про це повідомляє BBC.

Сам Алек зізнався у нападі, проте його адвокати наполягали – чоловік не може нести кримінальну відповідальність за злочин, бо має розлад аутистичного спектру. 

Втім, суддя Енн Маллой цю заяву захисту відхилила. Вона підтвердила, що Мінасян дійсно має цей діагноз, проте в момент скоєння злочину усвідомлював власні дії. Власне, це називається осудністю – мається на увазі психологічний стан, за якого людина під час вчинення злочину може контролювати власні дії чи бездіяльність.

Деталі справи 

23 квітня 2018 року фургон Chevrolet Express, який пересувався вулицею Янг (бізнес-район Торонто, Канада), виїхав на тротуар і почав наїжджати на пішоходів. За кермом був Мінасян. 

В результаті теракту померло десять осіб, ще 16 зазнали поранень.

Пізніше стало відомо, що фургон Мінасян орендував ще за три тижні до спланованого злочину. За словами чоловіка, він сподівався вбити якомога більше людей. На питання слідчих, як він розцінює власні дії, терорист відповів: «Я відчуваю, що виконав свою місію».

Зв’язок злочинця з рухом інцелів

Алек Мінасян надихався філософією інцелів. Це рух чоловіків, які ніколи не мали сексу і звинувачують в цьому жінок. Саме слово інцел походить від словосполучення involuntarily celibate – целібат проти власного бажання. 

Інцели вважають, що дівчата і жінки несправедливо ставляться до них, і наполягають на узаконенні примусового сексу. Радикальні представники руху навіть обговорюють, як зґвалтувати жінку і не отримати за це покарання.

З розмов на форумів до реальних злочинів перейшов не тільки Мінасян. У 2014-му 22-річний Еліот Роджер записав відеозвернення, в якому скаржився, що обділений увагою дівчат. За словами Роджера, він стежив за своєю зовнішністю, ходив до тренажерки, купував стильні речі, та все одно не мав сексу.

Наприкінці звернення хлопець заявив, що помститься всім дівчатам за ігнорування. Наступного дня вбив шістьох людей і поранив тринадцятьох, після чого застрелився сам.

Детальніше про рух інцелів та його небезпеку можна почитати в нашому матеріалі.

Також ми писали великий текст про Теодора Качинського, більш відомого як Унабомбер – геніального математика, який пройшов шлях від наймолодшого професора в університеті до екотерориста, що розсилав бомби поштою. Спробували з’ясувати, чому так сталося і хто підштовхнув Качинського до радикальних дій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь