Спецпроєкти

В Україні з’явився новий друкований журнал про музику й культуру «ПОТОП». Розповідаємо, чому його варто читати


11 березня у продажу з’явився перший номер нового друкованого журналу про музику та культуру «ПОТОП».

Придбати журнал за акційною ціною можна на сайті «ПОТОПУ».

Журнал ПОТОП

Історія видання «ПОТОП» – коротко

«ПОТОП» виник у 2018 році як анонімний Telegram-канал із текстами про українську та світову музику, оформленими в тематичні випуски-тижневики.

Протягом 2019 року «ПОТОП» існував як вебсайт: там публікувалися новини та статті на музичну тематику скандального та провокаційного характеру. Однак після скарги одного з українських попвиконавців сайт «ПОТОПУ» було заблоковано рішенням суду. Тоді діяльність видання перейшла у формат подкасту, який також довелося заморозити через багаторазові погрози.

Узимку засновники «ПОТОПУ», музичний продюсер Сергій Воронов і музичний оглядач Олесь Ніколенко, вирішили вкотре перезапустити видання — у форматі друкованого журналу. Партнером першого випуску став бренд Jägermeister Ukraine, відомий своєю підтримкою музичної індустрії під час пандемії.

Головні теми першого номера: поразки та перемоги української музики 2010-х, найкращі музичні альбоми України 1990-х, повна хронологія гурту Курган & Agregat, інтерв’ю з водієм київської маршрутки, вичерпний путівник секонд-хендами України та багато іншого.

Для уважних читачів наприкінці номера є музичний кросворд із призами від редакції «ПОТОПУ».

Журнал ПОТОП передмова

Що кажуть засновники журналу?

«Інтернет забуває все. Нині потрібні значні зусилля, щоб відновити хронологію та тенденції попередніх десятиліть української музики.

Журнал «ПОТОП» — повернення забутої традиції друкованих українських музичних журналів. У 1990-х і 2000-х в Україні було багато прикладів дуже серйозних та авторитетних видань про культуру: газети «Фонограф» і «Музичний тиждень», журнали «Галас», «Новый рок-н-ролл», «НАШ», «Молоко», «Х3М». Сьогодні нам цього не вистачає — насамперед креативности й сміливости піонерів музично-культурної журналістики.

Друкований журнал «ПОТОП» — це спроба протягнути зв’язок між поколіннями та яскравим культурним минулим нашої країни. Ми вирішили зафіксувати власне бачення моменту — у тій формі, яка завжди була в нас перед носом у юні роки» — пояснює співзасновник Олесь Ніколенко.

«В Україні ціла купа музичних ЗМІ. Ми не хочемо заважати колегам-експертам займатися щоденною сродною працею. У себе в журналі ми розважаємося та хуліганимо, щоб підняти настрій читачам у скрутні часи — і це дуже круто, коли до журналу можна буде повернутися, просто взявши його з полиці. Ми хочемо певною мірою передбачити майбутнє української музики та її майбутніх зірок, а також проаналізувати стан культури, яким він є сьогодні. Онлайну для цього, повірте, замало, тому фіксуємо все це на папері», — додає Сергій Воронов.

Журнал виходитиме раз на квартал.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь