Дослідження: як розпізнати, чи зазнає ваш собака стресу?
Британський благодійний фонд захисту природи «Синій хрест» створив інструкцію для власників собак, що має допомагати визначити, чи переживає тварина стрес.
Про це пише Daily Mail.
Про що йдеться в інструкції?
Під час пандемії стрес почав проявлятися частіше у значної кількости собак, тому дедалі більше тварин опиняється в притулках чи продаються.
Ветеринари «Синього хреста» зазначають, що на перелічені ознаки в інструкції, які часто власники тварин сприймають як «примхи», варто звертати увагу, а не швидко віддавати собаку до притулку.
Стрес собак ветеринари розділили на дві групи: легкий, помірний або серйозний.
Собака перебуває у стресовому стані слабкої або помірної інтенсивности, якщо:
- постійно позіхає;
- страждає на задишку, особливо коли не спекотно й немає фізичних навантажень;
- постійно ходить назад і вперед;
- облизує губи, коли не їсть і не п’є;
- опускає голову і притискає вуха;
- постійно підіймає лапи вгору.
Собака перебуває у важкому стресі, коли:
- страждає на діарею;
- тремтить;
- стає агресивною;
- у неї зникає апетит;
- вона ховається від господарів.
Якщо ознаки стресу збігаються, ветеринари радять знайти причину стресу або відвернути увагу собаку. Власникам/-цям варто звертатися за підтримкою та порадою до благодійної організації, ветеринара чи дресувальника.
Також фахівці «Синього хреста» побоюються, що деякі собаки, особливо придбанні цуценятами за останній рік, зазнають стресу і матимуть поведінкові проблеми після послаблення карантинних обмежень і повернення на роботу їхніх власників/-ць.
Тому господарі повинні привчати своїх собак до коротких півгодинних періодів самотности нині, щоб вони звикли бути наодинці більшу частину дня.
Раніше ми розповідали, що данські науковці провели дослідження ймовірности повторного зараження COVID-19 у різних вікових групах.