Спецпроєкти

Дослідження: люди гендерно упереджено оцінюють біль інших, а жінкам вірять найменше


Психологи з університету Маямі дослідили сприйняття чужого болю іншими людьми та виявили цікаву тенденцію гендерної упереджености.

Дослідження опублікували в журналі TheU.

Як проводили дослідження?

Психологи провели два експерименти. У першому взяли участь 50 волонтерів, вони дивилися відео, де пацієнти з пошкодженим плечовим суглобом виконували фізичні вправи. На відеозаписах були й чоловіки, і жінки, усім їм було боляче виконувати ці вправи.

Волонтерам потрібно було оцінити силу болю пацієнтів від нуля до 100. Під час другого експерименту, добровольців стало 200. Їх додатково опитали, щоб виявити гендерні стереотипи волонтерів. Також вони мали «призначити» пацієнтам лікування, вказати, наскільки щирий вираз обличчя тих, хто страждає від болю, й описати своє сприйняття чужого болю.

Окрім добровольців, психологи володіли суб’єктивними оцінками болю самих пацієнтів і об’єктивними, які надала програма FACS, що вимірює виразність міміки.

Якого висновку дійшли вчені?

Експеримент психологів показав, що люди гендерно упереджено оцінюють біль, який відчувають інші. Волонтери вирішили, що в чоловіків біль серйозніший, ніж у жінок. Водночас добровольці частіше думали, що жінкам у цьому випадку допоможе психотерапія, а чоловікам необхідна медикаментозна допомога.

Також виявилося, що гендерна упередженість не залежала від статі самого волонтера. Стереотипність мислення однаково демонстрували й чоловіки, і жінки.

«Є стереотип, що жінки більш емоційні, іноді навіть експресивні. Це означає, що жіночий біль ігнорується частіше. Водночас чоловіків вважають більш стійкими. Тому, коли на його обличчі з’являється гримаса болю, люди думають: ой, він, мабуть, помирає!» — пояснила співавторка дослідження Елізабет Лозин.

Раніше ми розповідали, що майже 200 жінок у Чилі завагітніли після вживання протизаплідних пігулок, виданих за держпрограмою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь