Спецпроєкти

Амстердам більше не столиця велосипедистів: місцева влада обмежує пересування велосипедами в центрі


Місцева влада Амстердама віддає перевагу пішоходам і власникам закладів громадського харчування, витісняючи велосипедистів на об’їзні дороги.

Про це пише The Guardian.

Подробиці конфлікту

Союз велосипедистів Нідерландів звинувачує міську владу Амстердама в обмеженні руху велосипедистів у центрі міста. Вони вважають, що їх витісняють на об’їзні дороги, а пересування містом стає дедалі важчим.

«Усе починається з оголошення пішохідної зони, і до того, як вам стане про це відомо, їзду на велосипеді обмежують за допомогою бордюрів, а потім і зборів. Центр перетворюється у володіння пішоходів», — заявив член амстердамського відділення Союзу велосипедистів Ян Пітер Непвеу.

Протягом останніх двох років місцева влада не раз упроваджувала різні заходи, щоби спонукати велосипедистів не пересуватися центральними районами Амстердама, а обирати альтернативні дороги.

У місті розставили знаки, які пропонують велосипедистам скористатися об’їзною дорогою, але їх здебільшого ігнорували. Тому що, як додає Ян Пітер Непвеу, ці дороги зазвичай проходять по трасах, де багато авто і світлофорів.

Нещодавно в центрі міста з’явилися знаки, які попереджають про пріоритетність пішоходів. А в університетському кварталі, що завжди був частиною веломаршруту, зробили пішохідну зону.

Це обурило велосипедистів, і вони вийшли на протест. Вони запевняють, що об’їжджати цю ділянку потрібно по небезпечній вузькій дорозі, де багато авто.

Місцева влада додає, що не витісняє велосипедистів. І розставила знаки там, де висока щільність руху і небажаний проїзд мопедів. Також вони додають, що згодом побудують магістраль для велосипедів через усе місто.

Раніше ми розповідали, що пункт вакцинації проти COVID-19 відкрили в одному зі стрип-клубів Лас-Вегаса.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь