Спецпроєкти

У світі бракує 900 тисяч акушерок, а пандемія тільки погіршує цю ситуацію


Фахівці з ВООЗ та Фонду ООН з народонаселення підготували доповідь на честь Міжнародного дня медсестер і акушерок, який відзначається 5 травня.

Про дослідження розповіли у блозі ООН.

Чому дефіцит акушерок є глобальною проблемою?

У доповіді зазначили, що загалом у світі не вистачає 1,1 мільйона медичних працівників у галузі охорони сексуального та репродуктивного здоров’я, 80% з яких це акушерки.

Через такий великий дефіцит у світі тисячі жінок не отримують кваліфікованої допомоги, помирають під час вагітности й пологів, страждають від серйозних захворювань і можуть стати людьми з інвалідністю.

Автори дослідження вважають, що однією з причин такого дефіциту медичних спеціалістів є гендерна нерівність. Тобто сексуальному й репродуктивному здоров’ю жінок не приділяють потрібної уваги. Плюс медбратами й акушерами чоловіки стають дуже рідко. 93% і 89% відповідно працюють жінки.

Пандемія і спричинена нею криза тільки погіршила ситуацію. Відбулися певні перебої в роботі служб охорони здоров’я жінок і новонароджених. Щоб розв’язати цю проблему, фахівці пропонують залучати значні інвестиції в освіту з метою привернення уваги до професії акушера.

Раніше ми розповідали, що лише 55% жінок у світі мають контроль над своїм тілом, право голосу й доступ до контрацепції.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь