Спецпроєкти

Як позбутися зайвого, зосереджуватися на головному та здійснити свої мрії?

Дейв Еспрі щоранку прокидається о 6:45, випиває каву власного виробництва та замислюється про все, за що він вдячний світу.

47-річний Дейв — успішний бізнесмен, який завдяки біохакінгу планує прожити ще понад століття. І в цьому йому неабияк допомогли поради інших інноваторів, які звикли змінювати правила життя на свою користь.

Їхні рецепти автор збирав п’ять років. 450 інтерв’ю з найрізноманітнішими фахівцями, кожен з яких по-різному трактує поняття успіху, змогли допомогти Дейву знайти себе. Тепер черга й українського читача про них дізнатися.

У видавництві Vivat вийшла книжка Еспрі «Змінюючи правила гри» (2021, пер. О. Макарової). Бізнесмен розповідає, як стати розумнішим, швидшим, щасливішим і здійснити свої мрії – згідно з версіями тих, кому це справді вдалося.

Як почати змінювати життя?

Книжка розпочинається з поради про те, що варто визначити, що саме для вас цінне, а решті зайвих речей сказати «ні» та не витрачати на них час.

Один із відомих керівників Ford Motor Company Стюарт Фрідмен навчив Дейва такого принципу ще задовго до того, як він вирішив написати цю книжку. Фрідмен «радить подумати про 2039 рік… Яким буде цей день у 2039-му? З ким ви будете? Що робитимете? Якими впливовими будете? Занотуйте все, що породжує ваша уява. Пам’ятайте: ви не підписуєте контракту й не створюєте плану дій, натомість малюєте картинку досконалого й цілком імовірного майбутнього, яка стає вікном у світ ваших цінностей. Здобувши цю інформацію, ви завиграшки зможете визначити, у що варто вкладати енергію, замість того щоб досягати цілей, які ставлять перед вами інші, або відвертати увагу на сізіфову працю».

Успішні люди пам’ятають, що для них є пріоритетом, та присвячують сили саме цим речам, навіть у складних і критичних ситуаціях.

Та як же бути зі щоденними справами, які виривають нас із зосередженості на важливому?

Втома від рішень — реальна проблема, яку часто використовують маркетологи. Усі ці солодощі біля каси викликають бажання їх купити – через те, що перед цим у магазині ми провели певний час у муках вибору, витратили на це енергію і тепер відчуваємо голод до висококалорійних батончиків і шоколадок.

У повсякденному житті ми дійсно ухвалюємо забагато рішень, але деякі з них можна довести до автоматизму. Наприклад, заздалегідь скласти гардероб на тиждень, щоб зранку не замислюватися над вибором одягу.

Обідати можна приблизно тими самими продуктами, аби не витрачати половину перерви на роздуми, чим би перекусити. Здається, що такі рішення дріб’язкові, але досвід Дейва доводить – вони справді економлять вам безліч сил.

Змінити себе задля саморозвитку можна активно створюючи себе, а не докопуючись, ким же ви є насправді. Не дозволяйте іншим казати, ким ви маєте бути – це ваше бажання, ваше рішення, яке не варто утискати в угоду комплексам і думці інших.

Автор бестселерів «48 законів влади» та «33 стратегії війни» Роберт Ґрін зазначає – ви вже точно знаєте, ким хочете бути, просто вас змушує зупинитися невпевненість, несміливість, упередженість стосовно власних сил.

«На початку інтерв’ю я спитав Роберта про те, як стати такою людиною, якою хочеш бути. Він відповів, що більшість завжди знала, ким хоче бути, — ми просто забули про це. У вашому дитинстві все було напрочуд просто. Роберт пропонує пригадати первинні схильності, до яких ви завжди тяжіли, навіть у такому ранньому віці, як три роки. Це ваші головні переваги, до яких потрібно ставитися серйозно, бо ви особливі. Ніхто ніколи не мав і не матиме такого складу молекул ДНК, як у вас. А ваш унікальний мозок може навчатися набагато швидше, коли ви вивчаєте те, чим захоплюєтеся. Коли хочете вчитися, ви вчитеся».

У книжці Дейва усього 46 подібних принципів, які він пояснює на прикладах відомих особистостей. Два основні, які допоможуть зробити перші кроки до змін, ми вже розглянули, – решта розписані в «Змінюючи правила гри», де після кожного розділу вам пропонують практичний план дій.

Відповідаючи на запитання та виконуючи завдання, ви зможете поступово втягнутися в процес трансформації своєї особистості. А підтвердженням того, що ці поради реалістичні, є сам Дейв з чотирма бестселерами New York Times та подкастом, який завантажили понад 200 млн разів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь