Спецпроєкти

В Індії винайшли тампони, які діагностують молочницю за 10 хвилин


Індійські вчені з Маніпальського технологічного інституту створили тампони і прокладки, які можуть діагностувати у жінок молочницю.

Про це пишуть у журналі ACS.

Як тампони можуть діагностувати молочницю?

Науковці взяли бавовняні нитки, розмочили їх гентамом, щоб позбутися воску. Потім обробили спеціальною речовиною, яка реагує на збудник молочниці, і вплели ці нитки у тампони та прокладки.

Коли ці засоби гігієни контактують з грибком candida albicans, що є збудником молочниці, за 10 хвилин на них з’являться рожеві плями. Вони можуть бути менш чи більш насиченими. Чим вищою є концентрація цього грибка, тим насиченішою буде пляма.

Вчені сподіваються, що їхні засоби гігієни коштуватимуть 0,22-0,28 долара (приблизно 6-7 гривень) за одну прокладку чи тампон. Тоді гігієнічні засоби вони були доступними для жінок з країн з низьким середнім доходом.

Раніше ми розповідали, що лише 55% жінок у світі мають контроль над своїм тілом, право голосу й доступ до контрацепції.

У доповіді «Моє тіло ─ моє діло» Фонд досліджував країни, які надали дані про себе, на право жінок ухвалювати рішення щодо свого тіла й законодавство, яке підтримує або обмежує можливості жінок.

Виявилося, що тільки 55% жінок у світі мають контроль над своїм тілом, право голосу й доступ до контрацепції, можуть ухвалювати рішення щодо звернення по медичну допомогу та сказати НІ сексу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь