Спецпроєкти

Учителі vs онлайн-навчання: у чому складність віддаленої освіти


Перехід на навчання онлайн сприймають неоднозначно. Хтось називає це новітнім підходом, хтось вважає, що таке навчання нічого не дає учням. Ми вирішили розібратися, чому педагогам складно проводити уроки онлайн, і виявили безліч технічних моментів. Опитавши 10 вчителів, дізналися що у вісьмох виникли труднощі в роботі із Zoom чи Google Meet.

Перехід в онлайн

Учителі опановували новий інтерфейс, мусили пояснити учням, як із цим працювати, вчилися створювати віртуальні кімнати, надсилали файли в чаті, продовжувати ліміт для групового заняття. Паралельно хтось із учнів міг жартувати: заходити не на свій урок, вмикати музику, підписуватися не своїм ім’ям.

Щоб навчитися розв’язувати ці проблеми й адаптувати навчальний план до дистанційки, педагогу потрібен час.

Лайфхаки від учителів

  • Створюйте конференції, що повторюються, а не нову для кожної зустрічі. Також синхронізуйте уроки з гугл-календарем – це дуже зручно.
  • Налаштовуйте функції, що допоможуть контролювати учнів. Не дозволяйте раніше заходити на конференцію або самостійно покидати кімнату. Змінюйте час перебування в кімнатах.
  • Використовуйте дошку оголошень. Це дає можливість пояснювати матеріал як на справжній дошці. Учні також можуть відповідати користуючись нею. У Google Meet дошка дає змогу писати різними кольорами, малювати фігури, робити алгоритми й використовувати максимум візуальної інформації.
  • Налаштуйте власний акаунт: увімкніть опцію Screen Sharing для всіх учасників і діліться своїм екраном, аудіо та відео.
  • Коли учні розділені на пари чи групи, відвідуйте віртуальні кімнати, щоб стежити за виконанням вправ.
  • За бажанням користуйтеся функцією стримінгу: можете ділитися своїми заняттями в режимі real-life на Facebook/YouTube та перетворювати заняття на вебінар.
  • Користуйтеся гарячими клавішами в Zoom.

Чи можливо замінити звичайні уроки на онлайн-заняття?

«На мою думку, онлайн-навчання може замінити офлайн. Але чи воно буде на 100% відповідати класичному варіанту – це відкрите питання. Тому що багато чого залежить як від учителя, так і від учнів і безпосередньо технологій (тобто якости зв’язку).

Може так бути, що відповідно до психотипу учня онлайн-навчання принесе більше користи й результат буде кращим.

А може бути й так, що вчитель не навчиться використовувати онлайн-ресурси й технології, і, відповідно, його уроки не будуть такими продуктивними, як класичні уроки в класі.

Думаю, усе-таки класичне навчання приносить більше користи. Нам потрібна соціалізація. А комп’ютер стирає велику частину невербального потоку інформації (жести, міміка, постава). А ще навчання – це не тільки 45 хвилин, які учні проводять з учителем. Це також комунікація між уроками та після них. Саме тоді наш мозок і генерує нові ідеї, у нас відбуваються інсайти й утворюються нові нейронні зв’язки. І, нарешті, увага та фокус. Учителю важче контролювати й тримати авдиторію в моменті тут і зараз».

Калініченко Віталіна, учителька англійської мови в Yappi Corporate

«Онлайн-уроки можна застосовувати непогано в індивідуальному навчанні, репетиторстві. Шкільне навчання, на мою думку, краще проводити офлайн. Це дає можливість дітям бути повністю присутніми на уроці, бути в атмосфері класу».

Мамонтов Сергій, учитель біології в загальноосвітній школі

«Я вважаю, що онлайн-навчання – це інструмент для задоволення потреб сучасних студентів. Суспільство розвивається стрімко, темп обробки інформації теж змінюється.

Завдяки таким додаткам викладач має не тільки залишатися затребуваним і компетентним, а ще передавати знання в більш цікавих і зручних формах».

Логвіна Аліна, учителька англійської мови в Yappi Corporate

«Вважаю, що сьогодні онлайн-навчання повністю не замінить традиційного. Скоріше може доповнити. Але найближчим часом занять онлайн буде дедалі більше й більше, за ним майбутнє».

Терновий Віктор, старший викладач школи ROBOCODE

Отже, у навчанні онлайн є багато плюсів і мінусів. Але головне, що потрібно знати, – обізнаність у роботі технологій значно полегшить проведення уроків. Тож користуйтеся лайфхаками та не забувайте про творчий підхід у навчанні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь