Спецпроєкти

Чому ми не вміємо економити та як почати відкладати гроші?

Чому не виходить відкладати гроші? Більшість людей мріє почати це робити, а виходить в одиниць.

На це запитання відповіла Елін Геландер, докторка когнітивних наук і головна наукова співробітниця додатку Dreams, який допомагає втілювати мрії.

Геландер зауважила, що ще два сторіччя тому середня тривалість життя становила 40 років. Тоді люди були більше зайняті виживанням, ніж довгостроковим плануванням свого життя.

Сьогодні життя вдвічі довше, і ми маємо інше важливе завдання – планувати майбутні 20 або 40 років. Це незвична робота для нашого мозку: він не має окремих ділянок, які відповідають за довгострокове планування.

Водночас, розуміючи процеси, які відбуваються в мозку, можна знаходити шляхи розв’язання проблем. Це стосується і проблеми з відкладенням грошей.

Помічник на шляху до фінансової свободи: як почати відкладати

Економити та відкладати гроші допомагають різні застосунки. Один із них – Dreams, який віднедавна став доступним і в Україні.

Генрік Росвал, співзасновник і СЕО застосунку Dreams у Швеції, помітив, що багато людей мають бажання заощаджувати, але не готові це робити. На заваді стають емоції – саме через них споживачі купують непотрібні речі.

Розуміючи, що емоції змінюють підхід до витрат, Росвал розробив додаток для заощадження Dreams. Особливість застосунку – у ньому не йдеться про фінанси й економію грошей.

Під час створення Dreams було зроблений акцент на можливості економити, викликаючи позитивні емоції. Розробники акцентували саме на емоційній меті заощадження.
Результат – користувачі застосунку розуміють, чого вони справді хочуть, до чого прагнуть, і пишаються своєю фінансовою поведінкою.

Застосунок уже допоміг майже пів мільйону людей відкласти понад 440 мільйонів євро.

Доступність Dreams в Україні

UKRSIBBANK BNP Paribas Group презентував сервіс Dreams і в Україні. Тепер клієнти банку можуть скористатися застосунком.

Dreams легко знайти в мобільному додатку UKRSIB online: сервіс отримав особливий інтерфейс із можливістю вибрати одну із запропонованих цілей. Також є опція поставити свою ціль і вибрати для неї відповідну фотографію.

Додаток допомагає вибрати мрію, визначити необхідну суму та час, за який хочете досягти мети. У Dreams доступні унікальні інструменти – сейфхаки. Вони допомагають не тільки відкладати на бажане частку грошей, а й дають корисні поради щодо джерел економії.

Костянтин Лежнін, заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group, каже про функціонал застосунку:

Уявіть, що банк – це машина часу, за допомогою якої можна взяти гроші в себе в майбутньому або відправити собі в майбутнє гроші для втілення мрії.

І ще трохи про здійснення мрій

Алла Клименко, психологиня та експертка зі щастя, зазначає, що на шляху до мрії важливо звертати увагу на свої звички й поведінку. Це не має бути критика – ви просто виділяєте свої особливості. Таке відстеження допоможе розв’язувати поточні завдання та в майбутньому формувати нові корисні звички. І, звісно, не варто припиняти мріяти.

За даними Gradus Research, 70% опитаних українців мріють протягом усього свого життя. Утілити мрії в життя допоможуть і заощадження: головне – правильно це робити.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь