Спецпроєкти

PrivatBank і Mastercard провели майстер-клас з продуктивності та лідерства


Продуктивність – це новий чорний. У гонитві за нею люди готові працювати 24/7, та це не є запорукою успіху. Доведено: чим більше працюєш і чим менше часу на себе, тим нижча ефективність роботи.

Інші перешкоди на шляху до продуктивності – страх розпочати, відмовки й невміння розпланувати робочий день. Як позбутися цих перешкод- пояснює методологія Getting Things Done, або «Беремо і робимо».

Наприкінці травня Mastercard і PrivatBank вирішили наочно продемонструвати користувачам концепцію та її переваги. Вони організували майстер-клас із продуктивності та лідерства, розігравши квитки серед підписників. Десятеро переможців відвідали майстер-класи з підвищення продуктивності від сертифікованого тренера з GTD В’ячеслава Сухомлинова та нейродослідниці Наталії Каді.

Спікери розповіли, як бути продуктивним без стресу, як упорядкувати всі справи, навести лад у власній голові та підвищити продуктивність.

На початку року відкрилося перше в Україні повністю цифрове банківське відділення – Concept Store (Київ, Майдан Незалежності, 2)

Новації:

1. Система face pay
На вході в будівлю система face pay сканує твоє обличчя та повідомляє в застосунку Privat24 про послуги, які можуть надати у відділенні.
2. Відсутні каси
Відділення оснащене першими в Україні банкоматами-терміналами 2 в 1.
3. Мініковоркінг
На другому поверсі можна випити кави, поспілкуватись, попрацювати. Також тут розташована конференц-кімната.
4. Інтерактивна дитяча кімната
Поки батьки працюють, малюки можуть побавитись в ігровій кімнаті з великими інтерактивними дошками.

Інсайти з лекцій

Захід розпочався з майстер-класу В’ячеслава Сухомлинова – керуючого партнера представництва Getting Things Done® в Україні та сертифікованого тренера з більш ніж 10-річним досвідом. Раніше він здобув пост виконавчого директора Tarantino Family та керував одним із відділень McDonald’s.

«Прокрастинація, складність у дотриманні термінів, неефективне планування – уникнути цих проблем допомагає система GTD», – розповідає В’ячеслав.

Getting Things Done (GTD) – це методика продуктивності без стресу. Її автор – американський спеціаліст і консультант із питань особистої продуктивності Девід Аллен. Методика Аллена допоможе встигати робити необхідне й витрачати більше часу на те, що приносить задоволення.

Майстер-клас В’ячеслава відвідала Анастасія Стадник – молода мама, блогерка з аудиторією в понад 2 мільйони підписників, власниця бренду одягу.

«Моє життя неможливе без правильного планування. Потрібно зафіксувати все: відвести дитину в садочок, перевірити справи на виробництві, проконтролювати роботу в студії, вирішити робочі моменти для блогу – без правильного розкладу день не вдасться».

Анастасія намагається розподіляти справи за пріоритетністю та передусім виконувати наймасштабніші й найвідповідальніші з них. Справи, які можна вирішити з мінімальним втручанням, блогерка делегує. Майстер-клас Анастасія відвідала для саморозвитку.

«Нас ніде не навчають планування та тайм-менеджменту. У реальному житті ми часто-густо маємо справу з проблемою неправильного розподілу власного часу, хапаємось за все одразу й не завершуємо нічого із запланованого».

В’ячеслав виділив 5 кроків, які допоможуть впорядкувати хаос у голові:

Крок 1. Збір

Ми здатні тримати у свідомості водночас лише 4 завдання (укласти контракт, полити квіти, захистити дисертацію, купити продукти). Якщо справ більше, вони відволікають від роботи, і ми використовуємо свої розумові можливості неоптимально.

«Голова – для того, щоб генерувати ідеї, а не зберігати їх, – говорить В’ячеслав. – Тому її потрібно звільнити від усього зайвого».

Треба збирати все, що потребує уваги: плани, ідеї та завдання. Усі завдання, навіть незначні, мають бути зафіксовані на папері.

«Коли я виписала справи, які були в мене в голові, я відчула полегшення, – поділилась одна з переможниць конкурсу від ПриватБанк Ірина, співзасновниця юридичної компанії K&K Consulting. – Тепер я знаю, що потрібно робити, я знаю свої плани. І хоча завдання зі списку ще не виконані, вони стали для мене видимими».

Крок 2. Обробка

На другому етапі визначай, що робити з інформацією. Допоможуть такі питання:

Що це?
Запис «рекламна кампанія» може означати «запустити рекламну кампанію», і це вже більше схоже на завдання, яке треба конкретизувати.

Чи потребує це певних дій?
З’ясовуємо, наскільки завдання термінове, чи можливо виконати його зараз або ж за місяць, чи залежить вирішення лише від тебе.

Якщо відповідь на запитання НІ, варіанти дій такі:
– видалити його зі списку
Запис, зроблений зранку, до вечора може втратити свою актуальність, тож варто фільтрувати, що потрібно, а що – ні.
– зберегти
Якщо це довідкова інформація чи важливий лист, який потім може знадобитись.
– обміркувати
Деяку інформацію варто залишити для роздумів.

Якщо відповідь на запитання ТАК, потрібно:
– виконати
Якщо для повного виконання знадобиться менше ніж 2 хв, варто відразу за це взятися. Це швидше та продуктивніше, ніж відкласти.
– делегувати
Якщо ти можеш доручити справу комусь, хто виконає її швидше, зроби це.
– відкласти
Визнач кількість часу та необхідні і ресурси для виконання, щоб виконати, коли буде можливість.

Якщо однієї дії недостатньо для досягнення бажаного результату, то не забути про нього було б надважливим. У цьому допоможе проєкт.

У методиці GTD проєктом називають бажаний результат, якого хочеш досягти впродовж одного року та який потребує більше ніж одну дію.

Наприклад, у списку завдань – «Запустити рекламну кампанію». Для виконання потрібно домовитися з підрядниками, зняти відео/фото та затвердити його з клієнтом.
Наступний крок – конкретна чітка дія для виконання:

1. Написати Артему щодо зустрічі по запуску рекламної кампанії.

«Розбір проєкту на наступні дії надає мені відчуття спокою. Я чітко зрозуміла, з чого потрібно почати виконання та чого бажаю досягти», – говорить Наталія, медична представниця з Харкова.

Детальний розбір завдання дозволяє оцінити обсяг роботи та дає чітке розуміння наступних дій. В’ячеслав радить переглядати список проєктів раз на тиждень. Це дозволить не забувати планувати нові проєкти, які ще не завершилися.

Крок 3. Організація

Усі завдання, які не можна виконати за 2 хв, потрібно впорядкувати за категоріями:

– проєкти.
Всі завдання, на виконання яких треба більше однієї фізичної дії.
– лист очікування – речі, виконання яких ви очікуєте від інших: документи від юристів, правки від клієнта, підтвердження від керівника тощо.
– календар. Усі дії, які можна виконати в конкретний день (дзвінок до стоматолога, зустріч з інвестором, захист диплому).
– наступні дії – для всіх речей, що є першочерговими і потребують виконання щойно випаде нагода.

Крок 4. Огляд

Періодично переглядай списки нагадувань (раз на тиждень). Це дає розуміння, які справи вже виконані, які потребують вирішення, а які втратили актуальність.

Крок 5. Виконання

Визнач, за що взятися першочергово: на які завдання в тебе є час, а які варто відкласти на інший день. Тут варто зважати на:
– контекст завдання (безглуздо намагатися полити квіти, якщо ти перебуваєш в офісі);
– наявний час (не варто братися за презентацію, якщо через 10 хв у тебе призначена зустріч);
– ресурси (чи є фізичні та розумові сили для виконання завдання).

«Багато працювати не ототожнюється з бути продуктивним. GTD допомагає розсортувати життя по полицях, звільнити мозок від зайвих справ та навчитися приділяти їм рівно стільки уваги, скільки потрібно для їхнього вирішення», – говорить В’ячеслав.

«Я непогано вмію розставляти пріоритети. Але сьогодні мені стало чітко зрозуміло, як вибудовувати свої наступні дії, – розповіла Ельвіра, рекрутерка у сфері IT. – Мені сподобався вислів В’ячеслава про звільнення від ментальної гантелі, очищення розуму від зайвих думок. Він має рацію – ми часто переоцінюємо важливість деяких речей».

Майстер-клас Наталії Каді

Наталя Кадя – нейродослідниця та коуч із розвитку лідерства. Виступ Наталії був присвячений особливостям роботи мозку, знання про які допомагають краще розуміти свій потенціал і свої обмеження.

Лекцію Наталії відвідала Таня Пренткович – блогерка з аудиторією понад 1,3 мільйона користувачів, мама, власниця ресторану, маркетингового агентства та магазину інтимних товарів.

Для Тані правильне планування – єдиний спосіб усе встигати.

«Я суперсистемна людина. Кожен мій день розпочинається та завершується календарем. Доступ до нього є у всіх моїх асистентів та менеджерів. Усі зустрічі з друзями, важливі події, ділові обіди – я все фіксую. І це єдиний ефективний для мене спосіб всюди встигати», – поділилась власними лайфхаками блогерка.

Правильне планування дозволяє їй проводити 6-7 зустрічей на день, приділяти увагу родині та керувати кількома бізнесами.

На майстер-клас Таня завітала з сином Іваном. Він з особливим захопленням оцінив інтерактивну ігрову кімнату нового відділення PrivatBank Concept Store. Поки мама спілкувалась із журналістами, хлопчик долучився до гри на інтерактивній дошці.

Власне майстер-клас був присвячений темі гуманізму – системі ідей та поглядів, яка ставить в центр будь-якого процесу людину, визначає турботу про ментальне і фізичне здоров’я, блага, повагу і гідність основними передумовами успішного життя.

«Ми не можемо керувати мозком, – говорить Наталія, – та ми можемо розуміти, як він працює, і створювати для нього умови, в яких він прийматиме ефективні рішення».

Нейродослідниця пояснює, що нашими рішеннями керують три основних інстинкти:

виживання (добути їжу, заробити грошей, забезпечити дах над головою);
статевий (передати свій генетичний код);
ієрархічний (задоволення соціальних потреб).

Такі інстинкти ми зберегли з часів первісної людини. З прадавніх часів потреби майже не змінилися, тільки з’явилося більше можливостей і змінився контекст, в якому живемо,

Щоб у житті реалізовувати свої справжні цілі та виходити за межі примітивних потреб, мозок потребує допомоги:

Правило 1. Виправдовування про те, чому щось не робиш, змінюй на констатацію

Наприклад, один із фіналістів конкурсу від PrivatBank Дмитро зізнався, що давно хоче вивчити англійську мову. Але йому постійно щось заважає: брак часу, відсутність викладача та інші справи.

Це все виправдовування, які створює підсвідомість, щоб домовитись із мозком.

Наталія радить змінювати виправдовування констатацією фактів. Не «у мене не вистачає часу на вивчення мови», а «я не хочу виділити час»; не «я не можу знайти хорошого викладача», а «я недостатньо мотивований/-а, щоб почати робити реальні кроки».

Правило 2. Шукай, як досягти потрібного результату

Констатація – обговорення, із чим саме ти маєш справу та що потрібно зробити, аби досягти бажаного результату.

Хочеш схуднути? Зізнайся, що не можеш відмовитися від шматочка торту в холодильнику. Як це змінити? Не купувати торт, тоді й не буде спокуси його з’їсти.

Правило 3. У комунікаціях з іншими намагайся не виправдовуватись, а констатувати факти

Що може заважати виконанню цього правила?

Соціальна природа мозку – конформізм.
Його легко простежити в експерименті психолога Соломона Аша.

Він запросив дев’ять студентів до однієї кімнати й почергово показував їм дві картки: на першій була намальована одна лінія, на другій – три, але різної довжини.

Аш запитав групу, яка лінія на другій картці має таку саму довжину, що й на першій? Відповідь виявилась очевидною, але 8 із 9 учасників були підставними. Вони навмисне відповіли неправильно. Дев’ятий же спочатку відповів правильно, але почув варіант підставних учасників і змінив свою думку лише для того, щоб не вирізнятися від загальної маси.

«Людина має право думати не так, як усі, і має право не виправдовуватися за це і не доводити свою правоту іншим», – говорить Наталія.

Відсутність авторитетів
Людина будує стосунки із суспільством, керуючись ієрархічним інстинктом – боротьбою за владу, за територію, за увагу та за домінування. Саме він спонукає нас розвиватись у кар’єрі.

Зараз ми дедалі менше залежимо від інших людей і спілкування з ними. Тож ми не реалізуємо свій ієрархічний інстинкт і тому страждаємо. Його задоволення можливе через побудову міцних соціальних зв’язків.

Спосіб мислення: фіксований та розвитку
Наталія наводить приклад експерименту Керол Двек та її команди.
В експерименті взяли участь дві групи студентів. Вони виконували однакові завдання, але:

– декого похвалили за їхній розум («Вау, у тебе 8 балів з 8. Це чудовий результат. Ти, напевно, неймовірно розумний»);
– когось – за зусилля, які вони доклали («Вау, у тебе 8 балів з 8. Це чудовий результат. Ти, напевно, доклав неабияких зусиль»).

Обидві групи на початку поводилися однаково, але після похвали перша група перейшла у фіксований спосіб мислення. У наступних тестах вони уникали важчих завдань та викликів, які могли викрити їхнє незнання.

Своєю чергою, студенти другої групи після похвали віддавали перевагу складнішим завданням та поліпшували свою продуктивність.

Фіксоване мислення – потреба в постійному доведенні своїх талантів. Невдачу (поразку, звільнення з роботи, відмову) людина з фіксованим мисленням сприймає як «я не талановитий/-а».

Мислення розвитку – усвідомлення, що все можна змінити, треба просто вчитися. У людей із цим типом мислення на першому місці саморозвиток. Невдачу вони сприймають як можливість визначити слабкі сторони та працювати над покращенням потенціалу.

Наталія наголосила: варто розвивати в собі саме мислення розвитку:

«Кожна людина має унікальні здібності, але її успіх залежить перш за все від роботи над собою».
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь