Спецпроєкти

У світі визнали існування п’ятого Південного океану: National Geographic нанесе його на карти


8 червня, у Всесвітній день океанів, картографи National Geographic визнали існування п’ятого океану, який називають Південним.

Про це повідомляє National Geographic.

Що відомо про цей океан?

Існування Південного океану вчені визнали вже давно. Ще у 1937 році Міжнародна гідрографічна організація засвідчила існування п’ятого океану, але через тиск наукової спільноти у 1953-му скасувала це рішення. Суперечка полягала в тому, що вчені не знали, чи є у вод біля Антарктиди унікальні характеристики, чи це лише частина сусідніх океанів.

Попри це, з 1999 року Рада з географічних назв США використовує назву Південного океану. А в лютому 2021 американське Національне управління океанічних та атмосферних досліджень також офіційно визнало існування п’ятого океану.

«Південний океан давно визнаний вченими, але, оскільки не було згоди на міжнародному рівні, ми ніколи не визнавали його офіційно», — додав член Національного географічного товариства Алекс Тейт.

National Geographic, окрім того, що транслюють фільми Національного географічного товариства США, з 1915 року випускають карти світу. На цих картах завжди було лише чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий.

З 8 червня 2021 року вони визнають існування Південного океану та вноситимуть його на карти.

Картографи National Geographic співпрацюють з Міжнародною гідрографічною організацією щодо морських назв, яка своєю чергою спираються на Групу експертів ООН із географічних назв.

«Я думаю, що одним із найвагоміших наслідків визнання океану є освіта. Студенти дізнаються інформацію про океанський світ через ті океани, які ви вивчаєте. Якщо ви не включите Південний океан, то не дізнаєтесь його особливості, а також те, наскільки це важливо», — пояснив науковець Алекс Тейт.

Раніше ми розповідали, що Мінцифра запустила портал ЕкоСистема, де публікуватимуть актуальну інформацію про стан довкілля.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь