Спецпроєкти

У США продаватимуть нові ліки від хвороби Альцгеймера. Їх схвалили вперше за 20 років


Нещодавно Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило препарат Адуканумаб від хвороби Альцгеймера.

Про це пише The New York Times.

Як діє цей препарат?

Препарат Адуканумаб руйнує в мозку амілоїдні згустки, які пошкоджують клітини, викликаючи проблеми з пам’яттю та мисленням. Тому ці ліки борються саме з причинами хвороби, а не з її симптомами.

Проте є сумніви щодо цього препарату. У 2019 році випробування припинили на завершальній стадії через думку, що ліки діють за ефектом плацебо. Тоді в дослідженні взяли участь три тисячі людей.

Через пів року з того моменту виробник препарату Biogen заявив, що вища доза Адуканумабу суттєво уповільнює деградацію когнітивних здібностей.

У світі хворобу Альцгеймера мають близько 30 мільйонів людей старших від 65 років. Препаратів, які можуть вилікувати чи призупинити розвиток захворювання, не існує.

Це перший випадок за останні 20 років, коли у США схвалили препарат від хвороби Альцгеймера. У продаж надійдуть ліки Aduhelm.

Раніше ми розповідали, що в Україні з’явився чат-бот, який допомагатиме дістати безоплатне лікування раку молочної залози.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь