Спецпроєкти

Які у вас стосунки з котами — дружні чи епізодичні? Вчені виділили декілька поширених типів


Вчені з Університету Лінкольна провели дослідження та визначили кілька поширених видів стосунків людей із котами.

Дослідження опублікували в журналі «Animals».

Це цікаво!

В опитуванні взяли участь чотири тисячі власників котів. Проаналізувавши отримані дані, вчені визначили, що види стосунків між власником і котом чи кішкою відрізняються за ступенем прихильності людей і котів одне до одного.

Науковці виділяють п’ять найбільш поширених видів стосунків.

Відкриті стосунки

У цьому випадку власник особливо не потрібен тварині, часто вона навіть може його уникати. Коти в таких стосунках вільні в пересуванні та здатні ладнати з іншими людьми.

Для власника ця тварина також не є центром Всесвіту, і він докладає незначних зусиль для налагодження емоційного зв’язку з твариною.

Відкриті стосунки переважають у 28,4% опитаних.

Віддалені стосунки

Такі стосунки побудовані на взаємній байдужості. Власник майже не докладає зусиль для встановлення емоційного зв’язку з твариною, для нього кіт не є членом сім’ї. Водночас сама тварина також байдужа до людей і гуляє сама по собі.

У таких стосунках із котами перебувають 27,1% опитаних.

Епізодичні стосунки

У цьому випадку також переважає взаємна байдужість. Але коти тут більш товариські, хоч і люблять десь пропадати та навідуватися до сусідів.

Дружба

У котів у цих стосунках є певна свобода. Власник приділяє увагу тварині та віддає їй багато своїх сил і часу. Поруч зі своїм власником кіт проводить багато часу, але коли той іде на роботу, кіт гуляє.

Взаємозалежність

Цей вид стосунків відрізняється від дружби тим, що людина та кіт проводять більше часу разом. Коли власник іде на роботу, кіт залишається вдома. У таких стосунках коти не люблять інших людей, не йдуть на контакт і ховаються від гостей. Власник обожнює свого домашнього улюбленця, і коту це також подобається.

Часто такі стосунки виникають між котом та самотньою людиною.

Найпоширенішими виявилися такі види стосунків між людьми й котами: дружба та взаємозалежність. Це виявили в 44,5% респондентів.

Однак вчені додають, що дослідження проводили лише у Великобританії, а участь взяли переважно жінки. Тому на інших територіях можуть виникати інші взаємини.

Раніше ми розповідали, наскільки собаки самосвідомі й чи розуміють вони наслідки своїх дій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь