Спецпроєкти

У Сальвадорі жителям даруватимуть біткоїни, щоб заохочувати їх до користування цією валютою


Президент країни Сальвадору, де нещодавно біткоїн офіційно визнали платіжним засобом, заявив про намір роздавати жителям по 30 доларів у біткоїнах.

Про це пише сам президент Наїб Букеле у своєму твітері.

Як це вплине на економіку країни?

Ми розповідали, що уряд Сальвадору визнав біткоїн офіційним платіжним засобом на території країни. Обмінний курс до біткоїна, як зазначають у законі, буде вільно встановлювати криптовалютний ринок.

Біткоїном можна буде сплачувати податки, а операції обміну в біткоїни на приріст капіталу не оподатковуватимуть. Також продавці товарів можуть встановлювати ціни в біткоїнах.

Щоб популяризувати новий платіжний засіб у країні, повнолітнім жителям даруватимуть по 30 доларів у біткоїнах. Аби отримати ці гроші, громадянинові Сальвадору потрібно відкрити рахунок у національному біткоїн-гаманці Chivo.

Власники біткоїнів зможуть оплачувати товари, ціни яких у доларах, цією криптовалютою.

«Заохочуючи 30-ма доларами у Bitcoin, ми хочемо, щоб населення використовувало цю систему та біткоїни як законний платіжний засіб, щоб примножувати гроші в економіці та сприяти економічному зростанню країни», – заявив президент.

Також Наїб Букеле вважає, що використання криптовалюти покращить економіку, залучить інвестиції, зокрема виросте споживання та зменшаться витрати на переведення коштів для сальвадорців, що живуть за кордоном.

Закон про визнання криптовалюти Bitcoin офіційним платіжним засобом у країні набуде чинності 7 вересня 2021 року.

«Навіщо нам цей закон? Тому, що ринкова капіталізація біткоїна в усьому світі становить 600 мільярдів доларів. І якщо ми зробимо це, інвестори й туристи, у яких є біткоїни, прийдуть у країну й принесуть користь сальвадорцям та економіці», – додає Букеле.

Раніше ми розповідали, що після легалізації біткоїна як платіжного засобу в Сальвадорі вартість криптовалюти зросла на 20%.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь