Спецпроєкти

Українські артисти 90-х: як починали та що з ними зараз


Під їхню музику 20-30 років назад відривались на танцполах. А тепер майже ніхто не згадує ці імена в етерах радіо й телебачення. Чим займаються нині люди, що пішли зі сцени в епоху 90-х, розповідає bit.ua.

Аква Віта

Найбільшої популярности група набула у складі Ірини Філатової та Ігоря Балана. Їхній хіт «Тепер усе інакше» звучав на кожній українській дискотеці.

Гурт помітив продюсер Анатолій Крупський, і тоді їхня популярність почала стрімко зростати: виступ на конкурсі «Червона рута», співпраця з Мистецькою агенцією «Територія А», безліч концертів.

У 99-му рейтинги гурту почали падати. Ігор Балан навіть пропонував взяти павзу, щоб напрацювати новий матеріал. Але продюсер не погодився на таку пропозицію. Тоді Ірина Філатова вирішила, що хоче виступати сольно. І у 2000 році гурт розпався.

Ірина заснувала власний проєкт Phila, але через брак фінансування він довго не проіснував. Тоді дівчина залишила сцену і почала працювати на борту авіалайнера. У 2011 році співачка спробувала власні сили на проєктах «Голос країни» та «X-фактор» – але ні там, ні там не здобула успіху.

Ігор Балан після розпаду гурту почав працювати на власній студії звукозапису. А в 2012 році вирішив відродити гурт «Аква Віта» з солісткою Оленою Титаренко.

Лері Вінн

Розпочав свою музичну кар’єру у студентські роки. У 98 «вистрілив» на «Слов’янському базарі», а вже наступного року став Заслуженим артистом України. Це звання артист отримав від Леоніда Кучми після виходу пісні «Голосуй по уму, голосуй за Кучму».

Продюсером Лері Вінна був Ігор Крутий. Найпопулярнішою композицією співака стала пісня «Вітер». На жаль, на ній все й закінчилося. Останній альбом виконавець випустив у 2007 році, але він вже не мав такої популярності, як платівка «Ветер с острова дождей» 97-го.

Зараз Лері Вінн займається організацією корпоративних вечірок у власному агентстві «Щасливі люди». У 2019 році співак виступив на музичному форумі «Скульожка» у Вінниці.

Андрій Миколайчук

Мало хто знає ім’я цього виконавця, та, певно, кожен чув його культову пісню «Піду втоплюся».

У 89-му співак отримав приз глядацьких симпатій на конкурсі «Червона рута». Звідти Андрій повернувся зіркою. Він почав співпрацювати зі Львівським театром «Крива люфа», продовжував писати пісні та їздити з концертами Україною.

Ще одним хітом виконавця була пісня «Підпільник Кіндрат», яка лунала з кожного радіоприймача.

На жаль, артист припинив свою співочу діяльність у 2000 році. Він переїхав до Миколаєва, де займався будівництвом власного дому на узбережжі моря.

Нині Андрій продовжує писати пісні, але на сцену повертатися не хоче.

El Кравчук

Український артист, співак і телеведучий здобув популярність на конкурсі «Червона рута» 95-го. Відтоді виконавець починає активно записувати альбоми та виступати з концертами.

Усе закінчується, коли El Кравчук відмовився від продюсування та вирішив стати актором. Перша його роль – Гамлет у спектаклі режисера Андрія Жолдака.

Самостійно артист їздив Європою із постановкою власних мюзиклів, давав благодійні концерти та продовжував випускати пісні. Та без підтримки продюсера він так і не зміг відновити колишню популярність.

Вхід у змінному взутті (ВУЗВ)

Це був перший україномовний хіп-хоп-гурт, заснований у 89-му Олександром Стьогановим.

Спочатку музиканти експериментували зі звучанням, назвою гурту складом виконавців, а в 95-му вже чітко визначилися зі своїм напрямком.

Тоді ж хлопці отримали визнання на конкурсі «Червона рута» із піснею «Сірко». Гурт відразу почав співпрацювати з Мистецькою агенцією «Територія А» та записав перший альбом.

У 99-му до колективу приєднується Олексій Потапенко, більш відомий як Потап. За два роки група випускає платівки «В. У. З. В. Найкраще 1996-1998» і «Премся по-чорному».

Після цього дороги музикантів розійшлися. Стьоганов та Потап намагались відродити гурт, та після того, як Потапенко покинув проєкт, ВУЗВ перестав існувати.

Гурт намагався ще раз повернутися на сцену в 2005 році. Тоді разом із XS і New’Z’Cool музиканти випустили хітовий саундтрек «Штольня» до однойменного фільму.

За рік колектив випустив новий альбом, а згодом Потап покинув гурт, щоб співати дуетом з Настею Каменських.

У 2016 році ВУЗВ востаннє спробував повернутися на сцену – та успіху, знову ж таки, не набув.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь