Спецпроєкти

Я вклала кошти в біткоїн: досвід новачка на крипторинку й поради від трейдерів


Ілон Маск ледь не щодня твітить щось про криптовалюту, а я довго не знала, як крипта взагалі працює та як на ній заробляють. Тож разом із професійним трейдером розбиралась, як вибрати криптобіржу, що таке KYC, «глибина ринку» та що означають позначки на графіку. І так я вклала невеликі кошти в біткоїн, аби зрозуміти, чи дійсно на цьому можна заробити за короткий термін.

Як я вибирала криптобіржу?

Перше, що я зробила – запитала у знайомих і погуглила статті з рейтингами. Саме так я вибрала криптовалютну біржу Binaryx.
Реєстрація виявилася непростою. Окрім стандартних даних, потрібно було надіслати фото паспорта й банківської картки з обох боків та чекати, поки документи підтвердять.

Увесь цей процес називається KYC – know your client. Така процедура є на кожній криптовалютній біржі.

Як пояснив мені експерт, це ознака хорошої компанії. Адже кожна біржа – це бізнес, який регулюють певні правила. Міжнародні регулятори вимагають, щоб фінансові установи контролювали діяльність клієнтів. Це потрібно для уникнення шахрайських схем і для запобігання відмиванню грошей.

Був час, коли криптовалюту сприймали як тіньовий спосіб оплати, щоб повз системи переказувати кошти за нелегальні послуги. Власне KYC допомагає вивести з тіні крипту, зробити торгівлю легальною та регульованою.

Фото паспорта й картки я надсилала для того, щоб біржа переконалася, що я не спонсорую тероризм.

Саме тут виникла перша проблема. Банківська картка не була іменною, тому система її не приймала. Був варіант зробити скрін із мобільного банкінгу з номером картки й повним іменем на одному зображенні. Але це виявилось неможливим з технічного боку.

Тому я написала в службу підтримки, де мене попросили надіслати довідку про наявність банківського рахунку. Щойно я надала довідку, за лічені хвилини документи підтвердили й реєстрація повністю завершилась.

Експерт пояснив, що з KYC часто виникають труднощі, бо ця система ще не досконала:

«Реєструючись на одній британській біржі, я місяць надавав усі документи. Мені потрібно було підтвердити, що в мене немає заборгованості за комунальні послуги, що я точно проживаю за вказаним місцем. І це норма для таких процедур».

Заведення коштів

Спершу на рахунок потрібно покласти кошти в гривні або в іншій валюті, а тоді перевести їх у криптовалюту. Я поклала 300 грн, з них вирахувало 8,75 комісії. І відразу я обміняла їх на 0.00000102 BTC.

Та я припустилася помилки. Як розповів мені експерт, для того, щоб переконатися, чи криптобіржа надійна, потрібно завести на неї невелику суму, а потім вивести її на свою картку. Так можна переконатися, що точно вийде повернути кошти.

Чому я вибрала саме біткоїн? Насправді через те, що про іншу криптовалюту я майже нічого не знала.

«Біткоїн однозначний лідер серед криптовалют. І він диктує правила. Якісь рухи на крипторинку відбуваються саме на біткоїні. А інші валюти мають плюс-мінус таку ж динаміку».

Тобто для трейдера-новачка найкращий вибір – це біткоїн.

Що означають усі ті графіки?

Важливо також визначити ціль покупки криптовалюти.

Перший варіант – купити, щоб відкласти й заробити на різниці курсів.

Другий варіант – обміняти гривні на долари, щоб поїхати за кордон і мати змогу там розплачуватись.

Моя мета була заробити, хоч і вклала я для цього небагато.

Мені потрібний був термінал. Від звичайного обмінника на домашній сторінці він відрізняється можливістю побачити тенденції на ринку.

Термінал виводить значно більше інформації, яку можна аналізувати. Перше, що можна на ньому побачити – графік того, як ціна змінювалася з часом. Вона змінюється, бо є різні попит і пропозиція.

Поряд з графіком можна побачити History trades. Вона показує, хто які угоди відкривав на крипторинку. Покупці та продавці формують так звану «глибину ринку» – зріз попиту та пропозиції по ринку.

Червоним позначені люди, які хочуть продати за певну ціну, а зеленим – люди, які хочуть купити за встановлену ціну.

Плюс терміналу в тому, що користувачі можуть самі встановлювати ціну. Це називається limit order.

Продати криптовалюту можна двома способами:

  • через market order – це еквівалент обмінника на домашній сторінці (тоді потрібно вказати, скільки біткоїнів ви хочете продати, й обмінник покаже, скільки це буде в гривнях за найвигіднішим курсом);
  • через limit order можна самостійно встановити ціну, за якою хочете продати або купити криптовалюту (якщо виставити не дуже вигідну ціну, угода потрапить на самий низ «глибини ринку»).

Залежно від того, кого більше – тих, хто хочуть купити, чи тих, хто хоче продати, – ціна рухатиметься вгору або вниз.

Наприклад, є люди, що хочуть продати за певною ціною. Проте їх значно менше, ніж тих, хто хоче купити. Тоді валюту за вигідною ціною повністю викупляють. І все, ця ціна закінчилася. Далі залишаються люди, які хочуть продати дорожче. Саме так відбувається рух ціни.

Новачкам краще користуватися market order. Завдяки ньому можна купити або продати криптовалюту тут і зараз. Потрібно стежити за графіком – він показує, як поводилась ціна раніше. Завдяки цьому можемо прогнозувати, як вона поводитиметься далі й коли вигідніше виводити криптовалюту.

На графіку бачимо червоні та зелені вертикальні лінії. Це «свічки». У кожної є свій time frame – період, який вони описують. Можна вибрати час у хвилинах, годинах, днях і місяцях. Червона «свічка» означає, що ціна рухалася вниз упродовж вибраного періоду. Зелена – вгору. Завдяки схематичним зображенням ми бачимо, як поводиться ціна.

На ціну впливає не тільки попит і пропозиція, а й події на світовому ринку. Навіть один твіт Ілона Маска може підняти курс.

Зараз ціна на біткоїн піднялася до 40 тисяч – непоганий ріст за останній тиждень. Я саме й піймала цей тренд. Купили криптовалюту 6 червня за ціною приблизно 35 тис. доларів за біткоїн. За 10 днів вона встигла впасти до 31 тис., але потім піднялася до 40 тисяч.

Чи вигідним був вклад?

Багато трейдерів говорять про те, що важливо вчасно купити та продати. Але потрібно вибрати перспективу. Якщо ви збираєтеся відкривати впродовж дня кілька угод, то варто моніторити менші часові проміжки – п’ятихвилинні, наприклад.

Так працюють професійні трейдери. Вони враховують загальні тренди, але основна торгівля в них відбувається за короткі періоди. На одній угоді вони заробляють небагато, але прибуток збільшується завдяки великій кількості таких угод.

Оскільки я вклала на короткострокову перспективу, мені вигідно через десять днів вивести криптовалюту (вклала 300 грн і на рості ціни заробила 11,7% прибутку).

Усе залежить від того, як довго ви готові чекати. Якщо вирішили вкласти в криптовалюту на кілька років, потрібно моніторити, як веде себе ціна на часових проміжках в рік.

«Довгострокова перспектива така, що ціни на крипту ростуть. І навіть якщо є локальні спади, все одно вкладати в криптовалюту на період від року вигідно», – коментує трейдер.

2021 рік є трохи непередбачуваний для ринку криптовалюти, тому короткострокові вклади прогнозувати непросто. Ринок зараз «перегрітий» – за останній рік був дуже сильний приріст ціни. Торішня ціна становила 10 тис. доларів за біткоїн. Тепер – 40 тис., а місяць тому – 64 тис. Відбуваються сильні коливання. Саме тому прогнозувати зараз можна в перспективі від року й більше.

Отже, я успішно обміняла біткоїн на гривні та заробила 35,1 грн на зростанні ціни. Звісно, це не велика сума, але відсоток пристойний. Тому, якби я розбагатіла, то серйозно задумалася б про інвестиції у криптовалюту.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь